Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországi mosogatói állás,...

PeeT03 kérdése:

Németországi mosogatói állás, szállással és étkeztetéssel. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Egy Balogh Szilvia nevű nővel levelezek, aki 50.000 Ft-ért cserébe (Ami szerinte az utazást, és a munkaajánlatot foglalja magában) kivisz Németországba dolgozni kínai étterembe. Állítása szerint a munkaadó állja a szállást, és napi 3x kaját. Heti 6 nap, napi 10-11 óra munka, első hónapban 700, másodiktól 1000 Euró / hó.

Kérdeztem, hogy melyik városban visznek, és azt írta, hogy nem tudja (????), mert odakint dől el, hogy melyik munkaadó melyik önéletrajzot "választja"! Azt írta, hogy kimegyünk (Még mindig nem derült ki hova), és ott találkozunk a munkáltatóval, aki feltesz néhány kérdést, és cső.

Fizetni az utazás előtt, a busznál kell (állítólag!)


Van valakinek ehhez fűzni valója, esetleg ismeri valaki ezt a nevet?


Előre is köszönöm a válaszokat! (Amik természetesen normálisak, hiszen én még nem dolgoztam így sehol külföldön, ezért írtam ide, hátha tud valaki infóval szolgálni!)



#munka #németországi mosogatói állás #mosogatói állás #Balogh Szilvia #németországi munkák.
2014. okt. 22. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Annak a valószínűsége, hogy ez nem átverés - érzésem szerint - 0,0000000000000001%.

Az utazás pénzbe kerül, az oké. De már ott bűzlik, hogy munkavállalótól semmiféle közvetítési díjat nem szabad szedni sehol az unióban. Tilos.

Nem tudod hova mentek. Na, ha eszed van, akkor sehova. Korrekt cég minden szükséges információt megad szóban, írásban. Válaszol a felmerülő kérdésekre.

Munkáltató feltesz kérdéseket. Oké, ez rendben van.

De mi fog történni, ha nem vesz fel? Erre kitért ez a kedves hölgy? Ügye nem?!

2014. okt. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1000euro nagyon keves 11orara.50000pedig irto sok utazasra.A nönek mar a neve Sem hangzik jol.Szerintem kamu.
2014. okt. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez biztos, hogy kamu.. Ez egy fejvadász cég lesz legeslegjobb esetben is, akik az önéletrajzodat nem túl nagy igyekezettel megpróbálják elsütni néhány helyen.. Ha nem jött be, így jártál...
2014. okt. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nagy valoszinuseggel atveres.
2014. okt. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ahol elöre kérnek pénzt, az már nem lehet korrekt.

Másrészt olyan nincs megbízható helyen, hogy nem adják meg elöre azt, hogy hol leszel alkamazva.

Harmadszor Németországban a kinai éttermekben nem alkalmaznak nem-ázsiait, föként nem keleteurópait.

2014. okt. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"kivisz Németországba dolgozni kínai étterembe."

Búcsúzunk tőled, megrendülten,kedves PeeT03.

* * * *

A németek szuper szervezők, ott ilyen, hogy nem tudjuk, melyik városba leszünk(nézd meg a térképen, mekkora ország) elképzelhetetlen. A kínaiak 1 milliárdan vannak, és ebből nagyon sok szeretne nem otthon éhezni, és egymást összefogva támogatják.

"aki feltesz néhány kérdést, és cső." Pl azt kérdezi a munkáltató: hát mit keresel itt? és cső. Érdekes, noha a várost nem tudja, a munka körülményeket milyen pontosan tudja. Csaló görény.

2014. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahol előre kell fizetni, az mind átverés. Még az is, ha névre szólóan megveszik a repülőjegyet, a Te költségeden persze. Aztán valami közbejön.
2014. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
[csak úgy találomra beírtam az 'Oszkár telekocsiba' - mennék Münchenbe (megkérdezni, van-e állás és cső:) oda-vissza 20ezerért is mehetnék. Tehát 1 út 10ezer... Nem kell ezért 50ezret fizetni.]
2014. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm pont azt mondta, hogy amikor Ő volt kint, neki 15.000 Ft-ba került az utazás! És nekem is bűzlik a dolog.... Egy nagyon jó barátom azt mondta, hogy "Ja, lehet kivisznek, de aztán ha ott hagynak valahol mit csinálsz? Egyedül, pénz nélkül, nulla nyelvtudással...."

Igaza van, nem vállalom EZT be.

Köszönöm az értelmes, és segítőkész válaszokat Mindenkinek!

2014. okt. 22. 11:26
 10/10 anonim válasza:
vegul csak kimentel?
2016. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!