Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes megszerezni egy...

Érdemes megszerezni egy diplomát, vagy csak inkább tanuljak ki egy szakmát? Szerintetek mit érdemes?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Találd ki.
2010. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

?


Mivel akarsz foglalkozni? Ha munkás, iparos stb. akarsz lenni, nincs szükséged diplomára, inkább tanulj szakmát, jó szakmunkásból nagy hiány van ma. Ha értelmiségi szakmát akarsz űzni, ahhoz szükséges, de nem elégséges feltétel egyy diploma.

2010. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kedvtelésből megszerzett diplomád mellett tanulj ki eg rendes szakmát is!:)
2010. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképpen szakmát! Több okból kifolyólag is. Ma az egész világon szakmunkáshiány van. A diplomásokból annyi van hogy dunát lehet velük rekeszteni, ráadásul 3/4-ük pályakezdő munkanélküli. Mire elvégzed az egyetemet, leszel 25 éves, addig nem lesz kereseted, folytonos legalábbis biztosan nem és mint már mondtam utána nem fogsz tudni elhelyezkedni. Ráadásul külföldön nem keveset kereshetsz szakmával. De különben 10 év múlva megfigyelheti mindenki hogy mennyit fog érni egy szakma és mennyit egy diploma. Tehát én mindenképpen szakmát ajánlom, mert már most óriási szakmunkáshiány van, hát még ami lesz...
2010. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen diplomáról van szó, és melyik egyetemről származik. A pályakezdő diplomás munkanélküliek rémképe egy nagy átverés, pl. egy Corvinusos közgazdász, vagy BME-s mérnök mindig fog munkát találni. De valami közepes nagyságú város főiskoláján elvégzett tanító- meg kommunikáció szak vitán felül hülyeség. Szóval Neked kell tudnod, mennyire vagy jó tanuló, és bírnál-e egy neves egyetemet, illetve hogy értelmiségi vagy fizikai munkához érzel affinitást.
2010. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval. Hogyha munkát akarsz, szerezz egy jó szakmát, aztán közben is lesz lehetőséged egyetemre járni, ha mindenképpen azt is szeretnél, viszont, ha már elkezded az egyetemet, kvázi kiszorulsz a szakmaszerzésből, mert felnősz, munkát kell találnod, ami diplomával rettentően nehéz. Nekem van 2 diplomám, és alig keresek többet, mint a minimálbér. A szakmunkásokból viszont olyan kevés van, hogy aranyárban dolgozhatnak, mert ami elromlott, úgyis meg kell javítani...
2010. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én két éve diplomáztam, most szakmát tanulok :)

Jelenleg egy sikeres félévi vizsgának jobban örültem, mint az államvizsga ötösnek :)

Ugyanakkor a főiskolán eltöltött négy évet akkor sem hagynám ki, ha újrakezdhetném az életemet. Nem a bulik miatt mondom (hiszen ezek kimaradtak), hanem az ott megszerzett tudás, a pótolhatatlan élmények, és barátságok miatt.

Most úgy néz ki, hogy sikerül megvalósítani egy régi álmomat, jövedelmező is lesz, és szakmai tapasztalatok szerzése után a diplomámnak is hasznát veszem a munkámban :)


A döntést mindenképpen te hozod meg, az én történetem a tanácsom lényege is egyben: érdemes több lábon állni, és meg kell ragadni a lehetőségeket- még ha elsőre merésznek tűnik is.

2010. jan. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi
2017. okt. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!