Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen címet adjak?

Milyen címet adjak?

Figyelt kérdés

Írok egy szerelmes regényt és nem tudom milyen címet adjak, ami kicsit metafórikus lenne.

Arról szól, hogy van 2 pár( 2 fiú,2 lány), nagyon jó barátok. Elhatározzák, hogy elmennek kirándulni messzire, de a gépük az óceán felett meghibásodik és lezuhan. Mindannyian túlélik, de kettészakadnak,mármint úgy, hogy mindegyiküknek a párja a másik párjával sodródik el. 2-en egy lakatlan szigeten térnek magukhoz, a másik 2 pedig napokig hánykolódik a vízen, mire megmenti őket egy arra járó hajó, így ők hazajutnak, de a párjaikat azt hiszik meghaltak. Így hazaérvén teljesen összetörnek. Akik pedig a lakatlan szigeten vannak megpróbálják túlélni, hogy magukra maradtak. Telik az idő, régen egyiküknek sem fordult meg a fejükben, hogy másként tekintsenek egymásra,mint barátok, és egyszer csak egymásba szeretnek. Eltelik pár év, és azok, akik hazajutottak szintén egymásba szeretnek ez idő alatt. Minden happy, de a szigeten élőkre is egy napon rátalálnak, így ők is kénytelenek hazamenni. Otthon szembesülnek azzal, hogy mennyi minden történt az évek alatt, kialakultak érzelmek, kötödések, de a régi szerelem sem múlt ki teljesen miután újra találkoznak. Innen kezdődik csak a dilemma, hogy ki kivel akar lenni, elengedik-e egymást, tudnak-e boldogok lenni, vagy mindenki harcolva mindenkivel küzd azért, hogy megtalálják a boldogságukat.

És most jön a kérdésem. :) Ti milyen címet adnátok?



2014. okt. 25. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire jó az ilyesmi?


Hogy aztán a sok marhasággal sirodalom óra keretében legyen mivel gyötörni a gondolkodáshoz szokott diákokat?

Hogy ingyen élhessen aztán egy rakás naplopó?


Én a szép dolgokról nem regényeket szoktam írni vagy siránkozni vagy érzelgősködni vagy esztelenül képzelődni vagy nosztalgiázni, hanem az életben sokkal szebben megvalósítani.


Ehhez persze sok ember abszolút béna, és ugye mennyivel könnyebb ilyen hibávaló irományokkal eltékozolni az életet!

2014. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha te ezt így gondolod, de nem ez volt a kérdésem. Elfogadom a véleményed, mert egyrészt igazad van, másrészt nem tudom miért baj, ha a szabadidőmben írogatok? Ettől senki nem lesz naplopó v full hülye az élethez. Attól még ugyanúgy dolgozhat, háztartást vezethet, gyereket nevelhet... de ha vkinek ez a hobbija, attól még nem hülye!

Én elhiszem, hogy téged nem érdekelnek az efféle dolgok, de sztem van más, akit igen, és ezért még ugyanolyan értékű ember lehet. Nekem az a naplopó, aki még arra sem veszi a fáradtságot, hogy kezdjen bele vmibe, amivel többre viheti. Én ezzel az írogatással csak a szabadidőmet töltöm, nem egésznap, nem ebből akarok megélni. Amúgy meg igen, még suliba járok, 2 év múlva érettségizem, ez a hobbim. Rengeteg ismerősöm ír még csak úgy, és nem csak sulistársak, hanem dolgozó felnőttek is.

2014. okt. 25. 12:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség ez! De szerintem neked kell címet adnod, miután befejezted, vagy közel befejezted. Nem könnyű feladat, de akár a legváratlanabb pillanatban is beugorhat valami. Akár bele lehetne foglalni a sziget szót is, de valami nagyon találó, figyelemfelkeltő kell.
2014. okt. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert egyszerre két urat szolgálni nem lehet.

Ha az egyiket szereti az ember, akkor másikat gyűlöli.


Nem lehet egyszerre élni, és mindezek mellett járkáló hullaként, zombiként is lófrálni.

2014. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja és igen, nem ez volt a kérésed, de mivel a kettő szorosan összefügg egymással, miután az egyik értelmetlen, utána már a másik is értelmetlen és oka fogyott azon töprengeni, hogy mi legyen a címe.
2014. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1-es: te nem szoktál regényeket olvasni??? Jó, nem pont ezt, de klasszikusokat nem ártana...
2014. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es: te hogy képzeled el az életet? Csak a munka reggeltől estig? Mi a számodra a kikapcsolódás? Olyan nincs is? Valaki értelmes módon kapcsolódik ki, nem a kocsmában, az miért baj??
2014. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Miért, ez miben különbözik mégis a kocsmázástól?

Még szokták is mondani a szeszkazánok a mesét: borban van az igazság...

Szerintem lényegileg teljesen ugyanaz.

Na jól van, elismerem, a kocsmázás rosszabb, mert az kémiai /biológiai károsodást is okoz.


Amúgy én soha nem kocsmázom, alkoholt sem iszok soha, egy cseppet sem. Semmilyen droggal nem élek.


A kikapcsolódásnak meg vannak értelmes formái is.

Alvás és pihenés. Sportolás és játék, sőt lehetőleg nem számítógépes, gerincferdítő, elhizlaló, kényszerfüggő.

Kirándulás. Valami eleven és élő!


De nem ám hiábavaló ábrándozás, meg kóros meseszövés!


Az ilyesmi csak unatkozó embereknek való. Pontosabban unatkozó ember nincs, csakis unalmas van.

Ők buliznak, ők múlatják el az időt.

Míg normális embernek nem elmúlik, hanem eltelik az ideje.


És amikor dolgozik az ember, az sem mindegy ugye, hogy valóban dolgozik és alkot, vagy csak melózik, robotol, cselédkedik.

2014. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És semmilyen regényt nem olvasok, filmet sem nézek, TV.t sem nézek.

Maximum ismeretterjesztő filmet néznék, de nem olyan svindli adókat, mint a National Geographic, Discovery Channel, meg egyéb Blikk újság színvonalú szörnyűség.


Olykor elképesztő hazugságok és ostobaságok vannak benne, máskor meg az IQ light magyar narrátorok tesznek ki magukért.


A Discovery egyszer például az "öngyulladó emberről" hazudozott (egyszerű nagyfrekvenciás árammal végzett trükk van mögötte), a NG meg szívbaj nélkül bemondta: "a Földön 6 milliárd évvel ezelőtt az ősállatok...", - meglátszik, hogy bölcsész szakon kapta a diplomáját.

2014. okt. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: ha semmit nem olvasol, mivel pallérozod az agyadat?
2014. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!