Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon kezdo gitáros vagyok,...

Nagyon kezdo gitáros vagyok, klasszikus gitáron játszok. Arrór van szó hogy a ''do, re, mi, fa stb. '' -ezek hol vannak a gitáron? (melyik bundon, huron, mit kell lefogni hozzájuk) Erre lennék kiváncsi. Valaki?

Figyelt kérdés

2014. okt. 25. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Azok bizony sehol.
2014. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hangszereknél betűkkel jelöljük a hangokat. [C,D,E,F,G,A,H(vagyB, ami magyarul a H, az angolul a B)] Amúgy ha standard hangolásban vagy (márpedig gondolom azt használsz), akkor: [link] . Egyébként szerintem úgy tanulj meg gitározni, hogy megtanulsz tabot olvasni (nem nehéz), és tabból megtnanulsz konkrét számokat.:)
2014. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szolmizációs hangok nem abszolút hangok, hanem az alaphangtól elindulva bárhol lehetnek, attól függően, mi az alaphang.

A gitáron félhangos lépésekben vannak a bundok (érintők), tehát bárhol el lehet játszani rajta egy do-ré-mi-stb. hangsort, ha a megfelelő helyeken fogod le.


Kicsit nem ártana minimális zenelméleti alapokat tanulnod, utánanézni a zenei skáláknak és hangoknak alapfokon, anélkül nehéz lesz.

Az előzőben ajánlott Muszty-Dobay jó kezdésnek.

2014. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 andy98 válasza:
a dó hang a G húr 2. bundján van. utána üreshúr a B(h) húron ez ré. utána B (h) húr 2. bundja a mi és a 3. fá. utána üreshang a magas e húron ez a szó. az e húr 2. bundja a lá, 4, a ti és az 5. bund a dó. ez az alap skála
2014. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nem igaz... csak ha éppen egy adott hangnemben vagy.
2014. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!