Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetne (elméleti...

Mosi kérdése:

Szerintetek lehetne (elméleti síkon) Káin az első vámpír?

Figyelt kérdés

Ez egy egy Fanfic részlete.Ez keltette fel az érdeklődésemet ez iránt,és ezért kérdezem.


Tehát íme a "bizonyíték" szerűség.:


...„1. Azután ismeré Ádám az ő feleségét Évát, a ki fogad vala méhében és szűli vala Kaint, és monda: Nyertem férfiat az Úrtól.


2. És ismét szűlé annak atyjafiát, Ábelt. És Ábel juhok pásztora lőn, Kain pedig földmívelő.


3. Lőn pedig idő multával, hogy Kain ajándékot vive az Úrnak a föld gyümölcséből.


4. És Ábel is vive az ő juhainak első fajzásából és azoknak kövérségéből. És tekinte az Úr Ábelre és az ő ajándékára.


5. Kainra pedig és az ő ajándékára nem tekinte, miért is Kain haragra gerjede és fejét lecsüggeszté.


6. És monda az Úr Kainnak: Miért gerjedtél haragra? és miért csüggesztéd le fejedet?


7. Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta.


8. És szól s beszél vala Kain Ábellel, az ő atyjafiával. És lőn, mikor a mezőn valának, támada Kain Ábelre az ő atyjafiára, és megölé őt.


9. És monda az Úr Kainnak: Hol van Ábel a te atyádfia? Ő pedig monda: Nem tudom, avagy őrizője vagyok-é én az én atyámfiának?


10. Monda pedig az Úr: Mit cselekedtél? A te atyádfiának vére kiált én hozzám a földről.


11. Mostan azért átkozott légy e földön, mely megnyitotta az ő száját, hogy befogadja a te atyádfiának vérét, a te kezedből.


12. Mikor a földet míveled, ne adja az többé néked az ő termő erejét, bujdosó és vándorló légy a földön.


13. Akkor monda Kain az Úrnak: Nagyobb az én büntetésem, hogysem elhordozhatnám.


14. Ímé elűzöl engem ma e földnek színéről, és a te színed elől el kell rejtőznöm; bujdosó és vándorló leszek a földön, és akkor akárki talál reám, megöl engemet.


15. És monda néki az Úr: Sőt inkább, aki megöléndi Kaint, hétszerte megbüntettetik. És megbélyegzé az Úr Kaint, hogy senki meg ne ölje, a ki rátalál.


16. És elméne Kain az Úr színe elől, és letelepedék Nód földén, Édentől keletre.”


Carlisle pontosan idézte a szavakat a Bibliából. A mellkasa nem mozgott közben, a szeme kiakadt és csak egy pontra figyelt. Tökéletes, még így is, ahogy elmesélte az első vámpír történetét. Az átkozott elsőszülöttét, aki megölte a testvérét. A hangja megváltozott, emberibb lett, mikor már a saját gondolatai jöttek elő belőle. – De milyen isten az olyan, aki különbséget tesz két báránya közt? Miért nem teremtette az embert tökéletesre, irigység nélkül? – csak hallgattam, ahogy beszél. Sóhajtott mintha szüksége lenne rá. – Tudod miért ölte meg Káin az öccsét, Ábelt? – vállat vontam, halvány lövésem sem volt. – Mert féltékeny volt, hogy az ő Istene jobban szereti Ábelt, mint őt. Megölte, mert féltékeny és irigy volt. Milyen isten az ilyen? Ha létezik megbocsátás, akkor miért nem bocsátott meg? Miért kárhoztatta Káin az örök létre, miért kínozza még mindig őt? – elkerekedett a tekintetem, hogy lehet az, ezek szerit még mindig él az első vámpír. Végül is halhatatlanok, belefér, futott át az agyamon.


- Még mindig él? – kérdeztem.


- Igen, ez a büntetése. Az örök élet. De tudod, mivel büntette az ő Istenét? – a hangja keserű volt, ahányszor kimondta az Isten szót. – Megtanulta kezelni a szomját, és csak állatvért fogyasztott, és még mindig így tesz. Itt él köztünk, és velünk van a kezdetek óta.


- Hogy lehetséges?


- Vannak sötét foltok a múltjában, mikor még szenvedett, hogy mivé vált, hogy ivott az öccse véréből, és örök életre kárhozott. Bujdosó volt, és nem lázadt, de aztán ellenszegült az ő Istenének, és új életet kezdett. És tudod mi a legszebb az egészben? Hogy többször is szentté avatták. – Carlisle arca megváltozott megint az, az önelégült mosoly jelent meg az arcán.


- Mikor jelent meg először? Mármint írásos emlék róla? – kezdtem magyarázni a kérdésemet, ami azt jelentette, hogy egyre jobban érdekel a mese, amit az előttem ülő tökéletes férfi szövögetett.


- Hát először az 850-es évek körül. Ő volt Szent Cirill, Konstantin – mondta gúnyosan. – János Pál avatta szentté őket 1980. december 31 -én. Legközelebb mint a Canterbury-i érsek jelent meg, az 1100-as évek környékén, Szent Anzelm néven ismerjük. Majd mint a híres Aquinói Szent Tamás jelenik meg. Mind a hármuknak sokat köszönhet az emberiség fejlődése. És gondolom, ez nagyon bosszantja az Istent odafent – a hangja megtelt kacajjal. Akaratlanul is a mennyezetre emeltem a tekintetem. Nem tudom, mire vártam. Talán hogy lesz egy jel, hogy ez tényleg igaz, és hogy ő valóban vámpír, és az egész az Isten hibája. Semmi sem tökéletes, hiába teremtette az Isten az embert a saját alakjára, mégis hiba csúszott a számításaiba. Lehet, hogy ha nem adott volna nekünk szabad akaratot, minden tökéletes lenne, és mi még mindig a paradicsomban élnénk....


Mielőtt még bárki azt hinné hogy téríteni akarok,megmondom hogy NEM.

Ez a kérdés is csak azért van ,mert én nem vagyok hívő ,bár megkereszteltek.:S Nagyon szégyenlem magam ezért ,de nem olyan családba születtem.:S

És valahogy én elképzelhetőnek találtam ezt a magyarázatot...bár nem ragaszkodom hozzá ,csak kérdezem.:D


Jah, és még egy apró(talán jelentéktelen) információ:ez egy Twilight-saga rajongó Fanfic-e.:D (L)Tiwlight(L)


2010. jan. 25. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
*szemöldökét felvonva néz*
2010. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
te b*szott hülye vagy :D
2010. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A valóság elkülönítése a jóleső fantáziától erény. A Biblia a kanonizáció során valószínűleg sokkal sarkalatosabbá tette volna ezt a motívumot.


"A te atyádfiának vére kiált én hozzám a földről."= testvérgyilkosság, mely lőn bűn.


"Átkozott légy e földön, mely megnyitotta az ő száját, hogy befogadja a te atyádfiának vérét, a te kezedből."= kis képszerűség a buták számára, akik nem értik, miről szólt az előző sor.


[link]

2010. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!