Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kresz tanfolyam elvégzése...

Kresz tanfolyam elvégzése után, sikertelen volt az első próbálkozásom a vizsga letételére. Kell újra elméleti tanfolyamra mennem, ha hosszabb idő telt el? Van ennek határideje?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A vizsgakártya kiállításától számított 2 éven belül minden vizsgádat le kell tenni. Nem muszáj még egyszer tanfolyamra menned.
2009. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nah igen, csakhogy nekem 2007-ben állították ki a vizsgakártyám...:(
2009. máj. 8. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor jobban jársz ha előről kezded mert fél év alatt már elég sietős lenne, és ha végén a forgalommal csúszol ki az időből az nagy szívás!
2009. máj. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

SZia!

Az első sikeres elméleti vizsgát követő két éven belül le kell tenni a vizsgákat (járműkezelés, forgalom), ha ez nem jön össze, akkor úgynevezett ismétlő vizsgát kell tenni KRESZ-ből, amihez nem kell újra tanfolyamra menni, csak a Petzvál utcában bejelentkezni, az ügyed meghosszabbítását kérni, befizetni a vizsgadíjat és időpontot kérni. Arra, hogy ezt megtedd 6 hónapod van, amennyiben ez alatt az idő alatt nem jelentkezel be, az ügyed elévül és mindent újra kell kezdeni.

Ha leteszed sikeresen az ismétlővizsgát, akkor újabb két év áll rendelkezésedre, hogy befejezd a vizsgáidat.

Azonban ez a hosszabbítás csak egyszer lehetséges, tehát összesen minden lehetőségedet kihasználva 4,5 év áll rendelkezésre, hogy a jogosítványt megszerezd.

Üdv

2009. máj. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Áhh értem:)De jó, hogy ide jöttem kérdezni!Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek:)
2009. máj. 9. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!