Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok?

Ti hogyan tanultok?

Figyelt kérdés
10.es vagyok debrecen egyik legjobb gimnáziumában. Eddig nem volt gondom a tanulással de most valahogy nem fog az agyam, vagy nem tudok úgy koncentrálni.Mondjátok kérlek olyan dolgokat amitől ez jobban menne.(Ételek, italok, vitaminok, körülmények)

2014. okt. 27. 15:05
 1/2 anonim válasza:

Én is 10-es vagyok, 16/L és biokémia szakra járok, azaz nagyon nagyon sokat tanulok minden egyes nap, mert ez a legerősebb tagozat... szóval én eleve szinte (!) mindíg az ágyon ülve tanulok, zene nincs, mert tereli a figyelmet, max jegyzetelés közben. igazából attól is függ, mit; ha csak irodalom, töri vagy nyelv/tan, akkor csak simán leülök, s attól függően hogy milyen állapotban van az agyam, vagy mennyit tanultam ill. mennyit kell még... szóval vagy bemagolom, vagy pedig... hmm.. bemagolom xD de a másik az olyan tartós bemagolás féle, amikor érted is meg minden :) (nemtudom ez emennyire volt érthető xD) kémia, matek --> ha nem értem, akkor megcsinálom (fejben, de ha nem megy akk. leírom) az összes órán átvett feladatot, addig amíg nem értem hogy mi miért van ott, ahol. aztán van mikor annyit kell tanulnom, hogy semmit nem tanulok. Vagy puskát írok abból ami elmélet és már nincs rá idő, és nagyon magolós lenne, de ez ugye ritka.

sajnos nem bírok tartósan egy dologra figyelni.. Én így szoktam tanulni :D

2014. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
En is 10. vagyok angol-spanyol szakon. En ug tanulok hogy eloszor átolcasom az anyagot aztan vagy a wordbe vagy egy papirra kiirom a rovid vazlatot. Vagy ha eleve vazlatot irtunk óran akkor azt kangosan elmondom mintha felelnek. Remelem tudtam segiteni es bocs a helyesirasi hibakert.
2014. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!