Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg járt...

Szerintetek tényleg járt ember a holdon? Vagy az amerikai kormány rendezte meg az egészet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, minden bizonnyal. Máskülönben az ott gyűjtött minták hogy kerültek le a Földre? Vagy például az általuk elhelyezett lézertükrök hogy kerültek a Hold felszínére?

Igazából SEMMI bizonyíték nincs arra, hogy a holdraszállás ne történt volna meg. Az egyetlen dolog, amit szajkóznak, hogy az ott készült képek LEHET, hogy nem valódiak.

Igen, meglehet. Lehet, hogy azok tényleg műtermi képek, vagy ha nem is azok, akkor erősen alakítgattak rajtuk, mielőtt nyilvánosságra hozták őket. Ez könnyen lehet. Akkoriban - és ne legyünk naivak, még most is - a kozmetikázás teljesen általános jelenség volt. Érthető, hiszen villogni kellett valamivel az oroszok előtt, így mindent megpróbáltak a lehető legszebben tálalni. Az is elképzelhető, hogy a holdon készült képek egyszerűen pocsékak lettek, ezért vagy erősen retusálták a képeket, hogy mindenki számára tetszetősek legyenek, vagy az is meglehet, hogy utána műtermi körülmények között készítettek pár holdraszállós képet.

De hogy ez azt bizonyítaná, hogy nem történt meg a holdraszállás? Dehogy bizonyítja! Még ha az összes képről kiderülne, hogy kamu, az sem bizonyítana semmit.

Mondok egy példát. Tegyük fel, hogy én megmászom a Himaláját, amiről jópár képet is készítek. Viszont itthon veszem észre, hogy a készített képek valami miatt élvezhetetlenek lettek. (Szerintem mindeki bénázott már el fényképet.) Erre jön az az ötletem, hogy a képeket digitálisan feljavítom, amelyiken ki van égve a háttér, ott a kiégett eget lecserélem egy máshonnan szedett égboltra, stb. Mégis egy szép, tetszetős képet menőbb feltölteni Facebookra, mint egy homályos, félrefókuszált, túlexponált vacakot. Persze, egy profi fotós egyből kiszúrja, hogy hoppá, ezek manipulált képek, és igaza is van. Na de ezzel bizonyította azt, hogy én nem voltam a Himaláján?...

2014. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!