Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor mehetek leghamarabb...

Mikor mehetek leghamarabb nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Jelenleg matematika tanárNŐként dolgozom egy általános iskolában.

1959 februárjában születtem, majd amikor befejeztem a középiskolát (17 évesen) nem hagytam ki évet, és rögtön főiskolára mentem. Azóta folyamatosan dolgoztam mostanáig (2szer 3 évet voltam GYESen, nem tudom számít e valamit).

Munkahely változtatáso n gondolkozom, de nem biztos, hogy megéri néhány évre elmennem... meg tisztában is akarok lenni azzal, mikor mehetek nyugdíjba. A korhatárokat pedig én nagyon zavarosnak találom, és nem igazán értem...

Ezért előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 30. 19:16
 1/3 anonim válasza:

Az 1959-ben születettekre vonatkozó öregségi nyugdíjkorhatár (nőkre, férfiakra egyaránt)65 év. Ha jól gondolom, kb. 1980. szeptembertől lehet folyamatos a munkaviszonya közalkalmazotti jogviszonya). Vagyis feltételezve, hogy megszakítás nélkül dolgozott kicsivel több, mint 34 év jogosultsági idővel rendelkezhet (nem szolgálati időről beszélek!). Vagyis - ha a jelenlegi szabályozás a mostani formájában (40 év) marad, még több, mint 5 évet kell dolgoznia.

A nyugdíjbiztosítási ágazat jelenleg futó projektében 2016. év végéig az 1954-1959 között született személyeket kiértesítik a nyilvántartott szolgálati és jogosultsági idejükről (ez az un. adategyeztetési eljárás). Ebben az eljárásban minden érintettnek érdemes AKTÍVAN részt venni, mivel az eljárás döntéssel (határozattal) zárul és onnantól kezdve már az ellenőrzött és jóváhagyott adatokat nemigen akarják módosítani. Remélem tudtam segíteni.

2014. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nagyon sokat segített! Ezek szerint akkor tájékoztatni fognak?
2014. nov. 7. 18:28
 3/3 anonim válasza:

Igen, minden kérdésére választ fog kapni. Fontos, hogy a nyugdíjbiztosító kimutatását alaposan tanulmányozza át és, ha valamivel nem ért egyet azt jelezze!

Az eljárás egyébként kérelemre is megindulhat, csak egy ügyfélkapus regisztrációra van szükség.

További infót a www.onyf.hu oldalon talál.

2014. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!