Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a "meghazudtolás" pontos...

Mi a "meghazudtolás" pontos jelentése, illetve működik ez a gondolatmenet?

Figyelt kérdés

Mondhatom-e azt, hogy "Meghazudtoltam magam, mert meghazudtoltam magam." ?

Tudom, hogy ez így nagyon abszurd, és inkább valószínű, hogy ostobaságot kérdezek, de valahogy most ezen nagyon fönnakadtam, és nem bírok nyugalomra térni a probléma felett.

Szóval valami olyasmit szerettem volna kifejezni, hogy hazugsággal vádolom magam, mert magam is rájöttem, hogy meghazudtoltam magam, avagy nem önazanosan viselkedtem (?), ellentmondtam sajátmagamnak, a valódi énemnek. Tehát leginkább az lenne a kérdésem, hogy legit-e így ez a mondat, van-e árnyalatnyi jelentésbeli különbség a két "meghazudtolás" között, vagy nincs, esetleg erre egyszerűen csak annyit mondanánk, hogy "Meghazudtoltam magam." Vagy csak nagyon fáradt vagyok, nem jön át a kérdésem se. :D



2014. okt. 31. 23:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Saját magamat is meghazudtoltattam,vagy saját magamnak is hazudok.
2014. okt. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!