Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki érzelmezné/kifejtené...

Valaki érzelmezné/kifejtené nekem ezt az Al Pacino idézetet? Egy biciklit kértem Istentől, de rájöttem, hogy ez nem így működik. Szóval inkább loptam magamnak egyet és bocsánatért imádkoztam. — Al Pacino

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Ezt az idézetet maximum a cigán*ok veszik szó szerint.


Arról szól, hogy ne álmodozz, hanem tegyél azért, hogy megszerezd amire vágysz.



(Csak a cigá*nyok lopnak!)

2014. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván nem vettem szó szerint, és azt is értem, hogy céljaink eléréséről beszél, illetve arról, hogy tenni kell azért, hogy megvalósítsuk álmainkat, vágyainkat. De vajon meddig mehetünk el ennek érdekében? És ha tudom, hogy túl messzire mentem el, és olyan dolgot csináltam tudva és akarva, ami nyilván rossz (jelen esetben a lopás-bűn) merhetek még Isten elé állni, és bocsánatért imádkozni? Vallásos szempontból közelítem meg nyilván a dolgot, mivel ha nem érdeklne ez a fele, egyértelmű volna a idézet (így nem cig*nyként).
2014. nov. 2. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, az idézet nem Al Pacinótól van, hanem Emo Philips brit komikustól.

Az én értelmezésem szerint az idézet nem arról szól, hogy lopni jó dolog, hanem a keresztény etika kifacsart logikáján gúnyolódik, ahol nem más embereknek, hanem egy csak a te fejedben létező lénynek kell elszámolnod azzal, amit tettél.

2014. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a te értelmezésed szerinti idézetet keresel, akkor inkább ez:

“Az Istenhez imádkozni kell, de a parthoz evezni.” (Lev Tolsztoj)

2014. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!