Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1.9 DTi tuning, mivel kezdjek?

1.9 DTi tuning, mivel kezdjek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Renault Megane típusú autóm 1.9 DTi motorral amely villanyos adagolóval 98 lóerőt tud gyárilag.Ezt szeretném kicsit feltuningolni.Nem szeretnék olyan durva tuningot ,csak kb 130-140 lóerőnyire,meg a nyomatékot is felnyomni legalább 280 Nm környékéig. Kezdetnek mechanikus 11 es adagolóra gondoltam és Garret gt1749VK típusú turbóra (azt hiszem változó geometriás). Gondoltam még olajszivattyú tuningra is a megnövekvő mechanikai igénybevétel miatt.Szerintetek jó felépítés ? Tippeket,véleményeket várok!!!

2014. nov. 2. 01:33
 1/2 A kérdező kommentje:
A porlasztócsúcsok 520-asak lennének!
2014. nov. 2. 01:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Az olajszivattyút hiába tuningolod, az a mechanikai igénybevételen nem segít.


"csak kb 130-140 lóerőnyire,meg a nyomatékot is felnyomni legalább 280 Nm környékéig"

Ez meg leginkább fordítva működik, a forgatónyomatékból lesz a teljesítmény, a 130-140 lóerőhöz 300Nm feletti nyomatékra lesz szükséged.


Nem tudom milyen adagolót akarsz rávarázsolni, de én inkább rádobnék egy CR hengerfejet, igaz drágább, de könnyebb vele gépészkedni. Nem tudom az F9-es motor mennyire fogja bírni ezt a nyüstölést, nem tenném rá a nyakam, hogy a gyári főtengely és hajtókarok kibírnak +40%-ot. Viszont "ebből a blokkból" építettek 131 lovas dCi-t, ha annak a bélését át tudod pakolni akkor "egyszerűen" át is hidaltad a problémát.


Ebből a Meganeból épült 140-150 lovas benzines is, nem hiszem, hogy azokban eltérő fék lenne ( esetleg hátul is tárcsa.. ).

2014. nov. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!