Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik igaz? 1, Minden testnek...

Robi22 kérdése:

Melyik igaz? 1, Minden testnek van tömege de nem biztos hogy minig van súlya 2, Egy testnek minidg van súlya de nem mindig van tömege.

Figyelt kérdés
És valaki meg tudmá indokolni? fontos lenne mert most hétfőn írunk és nem tudtam potólni mert másik osztályban vagyok! pls

2014. nov. 2. 07:06
 1/2 anonim válasza:

A fizikában a súly azon erők eredője, amelyekkel a test a környezetére hat. Azonos tömegű testek különböző erősségű gravitációs terekben különböző súlyúak, mert a testre ható gravitációs erőt a test közvetíti a környezetének, és ez adja általában a test súlyát.


A súlytól eltérően a tömeg mindig ugyanaz marad, akárhová kerül is a hordozója.


Így az 1. állítás az igaz

remélem segítettem

2014. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen! :) Igazából máskor írunk mert elnéztem a fizikát hétfőre :d De kösz mégegyszer! :)
2014. nov. 3. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!