Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A pénz valóban nem boldogít?

A pénz valóban nem boldogít?

Figyelt kérdés

Van ez a mondás. "A pénz nem boldogít!"

Ez valóban így van? Mert én még nem nagyon vettem észre, hogy ha nincs pénzem, és éhes vagyok, meg fázom, meg nem tudok elutazni a szüleimhez, meg folytathatnám, attól még lehetek boldog! Szerintem akkor ez így már nem fedi a valóságot. Vagy tud nekem valaki olyat mondani, amitől boldog lehetek, és nem is kell hozzá pénz?!


2010. jan. 27. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem:) pénzből megvehetsz bármit kivéve szeretet és igaz barátokat :) attól h valakinek megvan mindene nem biztos h boldog is tud lenni
2010. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Is-is.Akiknek van jó sok,attol még vannak gondjaik.Mivel van olyan amit pénzel sem lehet megoldani.Engem most boldogítana pár milla.Nem vagyok telhetetlen,csak annyit kivánnék,hogy tudjak vennei egy kis házikót amiben elférek a gyerekeimmel,és hogy hónap végén se kelljen szűkölködni.
2010. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

a pénz boldogít, de csak ha kevés van, mert akkor pl veszel valamit, akár egy ruhát, vagy hobbidhoz valamit, annak örülsz, és minél többet küzdöttél valamiért, annál jobban fogod azt szeretni, megbecsülni. Na meg biztos lehetsz abban, hogy a barátaid nem a pénzed miatt vannak veled, hanem csak azért mert téged kedvelnek.


De ha milliomos vagy, mindened megvan, nem tudnak újat mutatni, akkor elég uncsi az élet, nincs mire gyűjteni, már nem tudsz örülni a tárgyaknak, a barátaid is csak a pénz miatt vannak veled, mert a pénzéhes emberek jobban nyomulnak, az igaz barátok meg ezt megúnják és ott hagynak a fenébe.

2010. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sokan akiknek van annyi, hogy a csekkeket gond nélkül kifizessék és a blokkot is az áruházban, csak akkor fogják a pénz jelenlegi fontos szerepét megérteni, mikor ezt nem tehetik már meg olyan könnyedén...

Ezek a pénzhiány okozta megélhetési problémák melyek őrjítőek tudnak lenni DE(!) mikor kispénzből isteni vacsorát tudsz a szeretteid elé rakni, olyat amit azelőtt meg sem csináltál volna, mert egyszerű és olcsó, vagy főzni sem tudsz na akkor majd érzel egy boldogságot belül, hálát és alázatot és piciny betekintést kapsz ezáltal az élettől az igaz világba.

Tehát a pénz ma már "alap szükséglet", de édes-kevés a boldogsághoz.

Boldogság-lelki

pénz-anyagi

2010. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha van egy jó menő céged, te vagy a főnök, akkor sem fenékig tejfel az élet, mert azzal foglalkozni kell sokat, és lehetőleg jó döntéseket hozni.

Az alkalmazott megcsinálja a melót, ha egyáltalán megcsinálja, viszont a főnök vállalja érte a felelősséget.

Ha valami gond van, akkor főnökön csattan a legnagyobb ostor.

Ezért néha könnyebb ha csak egy alkalmazott vagy kevesebb a fizetéssel, mert akkor nincs annyi teher a válladon, csak reggel bemész dolgozni, kibírod valahogy, délután meg hazajössz, és nem leszel 40 évesen idegbeteg, sőt akár boldog is lehetsz :) Kevesebb fizetéssel

2010. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nem boldogít, de hozzásegít olyan dolgokhoz, amitől boldognak érezheted magad.
2010. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék lehetőséget kapni rá, hogy eldönthessem.....
2010. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
a penz nem boldogit de nyugtat...ez igaz de csak ideiglenesen. mert a penzel nem lehet olyan doglokat megvenni amitol igazan boldog lehetsz mint pl az egeszseg...baratokat es szeretetet meg meglehet. mert ha van egy csomo penzed tuti kapsz vkit aki uuuuugy szeret teged...szerintem legyen annyi amenyi ep szukseges.mert minnel tobb penz annaltobb gond
2010. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha van pénz akkor már nincsenek: alapvető bosszússágok, meg depressziók, félelem, hogy mi lesz holnap? kikötik a gáz vagy sem?, meg lesz e mit ennem vagy sem, tehát jó ha van lóvé. E mellé az egészség is egyenrangú
2010. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha nincs egy kanyi vasad se, aligha leszel boldog, legfeljebb az egyenlítő mentén. Ott ugyanis nem muszáj fizetni semmit, venni meg nincs mit. Úgy könnyű. Szóval, ahhoz, hogy jól éld az életed =boldog légy, sok pénz kell, de csak mint egy eszköz. Nem a pénztől leszel boldog, hanem attól, hogy megvalósíthatod önmagad. Ha ezt az emberi társadalomban akarod megtenni, ahhoz kell pénz, sajna.
2010. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!