Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Jövő szeptembertől kellene mennem dolgozni, gyes után! fotósként szeretnék de elég kevés esély van rá mivel mégcsak most ismerkedek vele. Van két szakmám (csecsemő és kisgyermekápoló, ill. fogászati higiénikus) de mivel mindakettőt több mint öt éve végeztem, és nem dolgoztam egyikben sem egy percet sem, tapasztalat hiján nem sok esélyem lenne elhelyezkedni, illetve nem is vonz egyik sem. Szakképesítés nélkül a fotós szakmában nemigazán lehet elhelyezkedni, és a tanfolyamok sem adnak sajnos képesítést, csak ha okj-t végeznék ami két év, és erre nem sok lehetőségem van. Van esély rá, hogy fotós asszisztensként eltudjak helyezkedni? Vagy esetleg alkalmazottként úgy hogy utána végzem el az okj-s képzést? Vagy eleve esélytelen!

#munkalehetőség #gyes után amatőr fotósként.
2014. nov. 6. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy valamilyen boltban dolgozz ami fotós eszközökkel is foglalkozik. Nézz körbe. Vállalkozóként esélyed sincs, ez egészen biztos, egyrészt legalább 5-6 év mire kiépítesz egy brandet és eljutsz arra a szintre, hogy pénzt kérhess a fotóidért, másrészt, ahogyan Te is írtad ahhoz ugye OKJ-s papír kell legalább, tehát csak feketén tudnád csinálni, ami nem éri meg mert a NAV nagyon csúnyán büntet érte. Az OKJ-s képzés ha elmúltál 22 (és gondolom el) akkor már csak fizetősben működik, szóval arra is készülj fel, ráadásul azt is tudnod kell, hogy mint minden képzés, önmagában kevés. Neked is hozzá kell tenned, rengeteget és őszintén szólva nem hiszem, hogy kisgyerek mellett van annyi időd foglalkozni vele amennyi kellene. Én nem erőltetném a fotózást a helyedben, tudom, hogy kívülről úgy látszik ez egy kényelmes munka és csak kattintgatni kell, ráadásul a GYES-en lévő kismamák nagyon sokan és hamar akarnak fotósok lenni, de ez egy elég kemény világ. Azoknak is nehéz belőle megélni akik komolyan csinálják, drága eszközökkel (egy fél-pro fényképezőgépváz objektív nélkül is egymillió forint), drága szoftverekkel (a PS+LR 4ezerft/hó, egy Windows 40ezerft stb), amiket olyan számítógépekre telepítenek amik önmagukban százezrekbe kerülnek, komoly tudással, kialakult és megújulni képes látásmóddal és így is rengeteg munka van benne.
2014. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Tudom mivel jár rengeteget olvastam utána, és tudom, hogy nem könnyű és nem csak kattintgatni kell, van egy ismerősöm is aki fotós vele is sokat beszélgetek erről. 29 éves vagyok, émg van időm megtanulni munka mellett. :)
2014. nov. 7. 12:06
 3/3 anonim válasza:
Szia! Én fotósként dolgozom és ez is a szakmám. Nem írtad, hogy vidéki vagy, vagy Pesti mert Pesten több lehetőség van elhelyezkedni. Ha jó érzéked van hozzá és meg tudod tanulni a szakmai részét papír nélkül is el tudsz helyezkedni, de ehez nem árt egy portfólió. Szóval kellene egy alapfelszerelés és tanulgatni kéne hogyan működik, ha tényleg érdekel akkor netről is meg tudod tanulni. 15-20 jobb fotó portfólióba és ezeket küldeni álláshirdetésekre ahova fotóst/asszisztenst keresnek.
2014. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!