Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti tapasztaljátok az ASMR-jele...

Ti tapasztaljátok az ASMR-jelenséget?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 11:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Én igen, akkor, ha kellemes női hangot hallok. Egy időben rá voltam kattanva az ilyen videókra a neten, de annak elmúlt a hatása. Viszoint ha élőben hallom, akkor még mindig működik, akár pl. repülőgépen a stewardess hangja a mikrofonban.
2014. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
te mikor tapasztalod? (ha lehet visszakérdezni)
2014. nov. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a bizsergés múlt el, de az altató hatása továbbra is megmaradt. :D De lehet amiatt nincs már agyzsibbadásom, mert ugyanazokat a videókat nézem, ugyanazoktól az előadóktól, lehet kéne egy kis változatosság.

Azt hallottam, szünet tartásával is visszatér a bizsergető hatás. :)

2014. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Bocsánat, hogy csak most írok, most volt időm feljönni.


Rendszeresen nézek videókat, de ugyanazt sohasem nyitom meg még egyszer. Sajnos tényleg elmúlik a hatásuk, ez nagyon érdekes amúgy. :) Több 'ASMR artist' van, akiket szeretek, így minden nap van új videó, amit nézhetek, mert legalább egyikük feltölt valamit.


Hogy én mi által tapasztalom? Rám nagyon erős hatással vannak a kézmozdulatok, ezáltal a masszázs (nézése) is. Zörgő-kopogó hangok hangulattól függőek, de attól mindig kiráz a hideg, ha ecsettel simítják végig a mikrofont, vagy kaparják (ez általában nem videókban, hanem 'soundscape'-ekben szokott lenni).

Élőben akkor tapasztalom, ha látom, hogy valaki masszírozza a másikat, vagy nagyon ügyelve, gondosan, féltve érint meg valamit. Meg filmek és zenék érzelmileg emelkedett kulcsrészeinél és tapasztalom, ilyenkor az erősebb fajtát, nem csak a lágy bizsergést (főleg moziban). Meg olykor ha egyedül rajzolgatok grafittal érdesebb papírra.


Ti mit gondoltok, mi váltja ki ezt az érzést? Én leginkább a törődéssel tudom összekapcsolni.


Nyár eleje óta alszom el mindig ASMR-rel, ha adhatok egy tippet, próbáljátok ki azt, hogy mindig mástól/más jellegű videót néztek, akkor nem múlik el a bizsergető hatás. :) Ha pedig még nem próbáltátok fájós fejjel, mindenképp adjatok neki egy esélyt! :)

2014. nov. 16. 01:27
 5/11 anonim válasza:
100%

Igen, igazad van, a törődő mozdulattal vagy beszéddel lehet összefüggésben. Én általában csinos lányokkal/nőkkel beszélve tapasztalom erősen, akár egy boltban, vagy hasonló helyzetben, és igen, a mozdulataik is erős hatással vannak... de valóban lehet pl. fodrásznál is, vagy ha nézem, ahogy figyelmesen pakol valamit, vagy előkészít. De egyébként tapasztaltam olyankor is, mikor egy idős férfi beszélt, akiből nagy nyugalom áradt (egyébként szobafestő volt az illető).

A netes videókon át nekem sajnos már nem nagyon működik, de azért még nézek rendszeresen ilyen videókat, mert valamennyire így is jólesik!

2014. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Élőben akkor tapasztalom, ha látom,

hogy valaki masszírozza a másikat,

vagy nagyon ügyelve, gondosan,

féltve érint meg valamit." Na ez rám is nagyon igaz, videón keresztül is hatásos. :D

Én régen órákig tudtam nézni a szomszédomat kertészkedés közben, erős emlékem van, ahogy az oszlopot festette, és azt néztem titokban az ablakból.

Nekem a titkos ASMR forrásom a gyógyszertár meg egyéb helyek, ahol billentyűzetet nyomkodnak, de a gyógyszertárakban többségében finoman nyomkodják a gombokat. :)) Meg van egy rövidáru-bolt a városközpontban, az ott dolgozó néni egy nagyon nyugodt, kellemes hangú személy, ő is hatással van rám. :)

Youtubeon nekem Gentle Whispering és ASMR Angel a kedvenceim.

2014. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem az egyik volt tanárom volt tipikusan olyan idős férfi, akiből csak úgy áradt a nyugalom, az ő méltóságteljes mozdulataiból is csak úgy áradt az ASMR. :D


Én Youtube-on szeretem MassageASMRt, Heather Feathert, fastASMRt, de őket is, akiket említettél! :D A csak hang-videókból is válogatok néha, egyikük - azt hiszem Cosmic ASMR, vagy valami ilyesmi a neve -, nagyon jókat csinál.

2014. nov. 23. 01:07
 8/11 anonim válasza:
100%

Én ezeket szoktam nézni a Youtube-on: springbok ASMR, amalzd, fairy char


Régebben sokat néztem amandineleloup-ot, de ő sajnos letörölte az összes videóját, mert valaki zaklatta.

2014. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
48%
Én most találtam rá ezekre a Videókra. nagyon királyság. :P Farokgerjesztő meg kell hagyni. :D:D
2015. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha neked bejönnek az erotikus ASMR videók, akkor keress rá Hungry Lips csatornájára. :D
2015. aug. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!