Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vác-Alsóváros külvárosi...

KékCápa kérdése:

Vác-Alsóváros külvárosi részén van egy elkerített gyártelep, ott van egy henger alakú épület, az mi?

Figyelt kérdés
A vasút mellet van, megnéztem és kb. 10 m átmérőjű és 40 m magyas. Egy hatalmas betonhenger, aminek lyukas fém az alja, és belül üreges, és nincs teteje sem. Rohadt jól néz ki, csak elképzelni nem tudom, hogy mire jó.

#gyár #Vác #telep #kihalt #Vác-Alsóváros
2014. nov. 11. 17:15
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]


Erre gondolsz? Ez a régi Forte-gyár területén van, ami a 90 évek előtt (illetve egy darabig utána is) fotokémiai anyagokat gyártott, például fényképezőgépbe való filmet is. Nem tudom mi lehet, valószinűleg valami kémény, de szerintem nincs 40m magas. Szerintem a hőközpont lehetett régen. Ma már nem működik a gyár, a területén több kisebb-nagyobb cég működik.

2014. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen pontosan ez az! Köszönöm szépen a választ, elképzelni nem tudtam, hogy mi ez. Szóval egy speciális kémény. Igen, ott voltam, bele is mentem és kormos a fal, alatta szabad terület van, biztosan ott gyártották a cuccokat. Biztos a mérgező anyagok miatt nem tudták megoldani beltéren, és hogy a füst ne terjedjen szét, kellett egy hatalmas kémény. Így már minden világos, köszönöm szépen a választ :).
2014. nov. 12. 20:52
 3/3 albandy75 válasza:

Szia , az egy hűtőtorony, a hűtőgépek felmelegedett vizét hűtik vele vissza.Szóval nem kémény :)

[link]

2016. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!