Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nissan GT-R nagyobb átalakítás...

Nissan GT-R nagyobb átalakítása? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, hogy egy Nissan GT-R sportautót ELEKTROMOSSÁ alakíttassak, tudom, hogy ez kicsit rosszul hangzik és én is szeretem a motor hangját, de 1 az, hogy a kocsi sokat fogyasztana, 2, hogy a kőolaj fogy és egyre drágább és egyszercsak elfogy. Mivel a házam tetejét napelemek borítják nem lenne nehéz feltölteni, ugyanis nem kis többlet energiát termelnek. Arra gondoltam, hogy egy Tesla motors vagy egy Rimac motort rakatnék bele és mindenképpen Rimac Li-Ion akkskiat. A kérdés az lenne, hogy HA lehetséges, hol és kb mennyibe fájna ez nekem?



2014. nov. 12. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden lehetseges, a kerdes az hogy erdemes-e. A fo problema az, hogy ertelmes hatotavhoz rengeteg akksi kell, a Tesla Model S nagyobbik valtozataban a 85KWh-s akksi onmagaban 600 kilo, es beboritja az egesz auto aljat.


A GT-R-ben erre nemigen van hely. Ha be is pakolsz valahova valamennyit, az kedvezotlenul erinti a sulyelosztast. Arrol nem is beszelve, hogy a gyari osszkerekhajtasat kellene valahogy meghajtani, azt pedig osszehazasitani egy villanymotorral nem egyszeru. A masik lehetoseg hogy a teljes hajtaslancot kihajitod, de az meg dragabb megoldas :)


Azt hiszem hogy egy ilyen atalakitas arabol nyugdijas korodig tankolhatod a GT-Rt, raadasul villanyos kivitelben meg sem fogja kozeliteni a gyari GT-R menettulajdonsagait.


Attol meg ne parazz, hogy elfogy a koolaj. Erre a kovetkezo 20 evben nem fog sor kerulni, hogy utana mi lesz, az meg a GT-R szempontjabol tokmindegy.

2014. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rimac Aksikra gondoltam, mert sokkal jobbak mint a tesláé és kisebb helyen elférnek + a kapacitásuk nagyobb
2014. nov. 13. 14:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek az elektromos nem lenne megfelelő, DE ETANOL hajtás működhetne? HA jól tudom ez növényi alapú alkohol üzemanyag ami fogyasztásban nem sokkal haladja meg a kőolajos üzemanyagokat és még csak nem is annyira környezetszennyező
2014. nov. 13. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Etanol mukodhet.
2014. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Miért nem veszel akkor egyből a Teslat?


GT-R-t elektromossá alakítani?! Egyik legnagyobb bűn lenne az életedben főleg hogy körberöhögnének szerintem elég sokan...

2015. jan. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!