Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van különbség a budapesti és...

Van különbség a budapesti és a vidéki tinik közt? Ha igen, akkor mi az?

Figyelt kérdés

És pl egy bp-i osztály és egy vidéki osztály közt?

Vidékit elsősoran úgy értem h pl kisvárosi


2010. jan. 28. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
A világon semmi.
2010. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
bp-iek talán egy picit jobban el vannak eresztve anyagilag...nem mindenki:O
2010. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nincs különbség. Minden azon múlik, hogy a szülő hogy neveli a gyereket. Én Pesten nőttem fel, zsebpénzt csak kirándulásokra, táborokra (1000-2000Ft-ot) és 5-ös osztályzatért kaptam, és ha 4-esnél rosszabbat kaptam, vissza kellett fizetni.
2010. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sincs különbség. Én pl. 14éves koromig vidéki voltam. Most viszont Pesten élek, de sokszor visszamegyek a szülővárosomba, és nem látok semmi különbséget.

19/L

2010. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem van egy kis különbség. Tapasztalatom szerint a nagyvárosiak bunkóbbak, egósabbak. Jellemző ez is a szájukból (vagy hasonló): Te fogd be a pofád, csak egy kis paraszt vagy!

Meg a nevek elé: A Kata azt mondta, a Dóráé.. stbstb

2010. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
15:26 - Aki így általánosít negatívan, az tényleg fogja is be...
2010. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

van!


a pestiek a vidékieket utálják a vidékiek a pestieket:)


de van aki mindenkit utál;)

2010. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
21:59-es. Okkal írtam azt, amit írtam. Ha én ezt tapasztaltam, akkor ezt. Válaszoltam a kérdésre. Itt ezt is kell csinálni.
2010. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is beképzeltebbek egy kicsit a pestiek, mert ők a fővárosban élnek, mi meg "tanyán, ahol csak teheneket fejnek".
2010. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Budapesten élek, mert Budapesten születtem, és jelenleg még albérletre se elég a fizetésem, nemhogy saját lakásra.

Nekem vannak vidéki ismerőseim is, külföldi ismerőseim is, és természetesen helyiek is. Vannak köztük bunkók és rendesek függetlenül attól, hol élnek. Nagyon sok múlik a neveltetésen, és ebben nem fontos, ki hol él. Igen, vannak furcsaságok a mai gyerekekben, akik Pesten nőnek fel (anyukám egyik diákja szerint a csirke testét nylonzacskó borítja), de általánosítani akkor se szabad, ha sok a rossz példa, mert Budapest egy olvasztótégely, itt mindenféle ember megfordul, sokan költöznek ide vidékről, és pestiek lesznek, sokan költöznek ki vidékre, Pest-közelbe, (én is szeretnék, mert nem szeretem a panelt, és szeretnék kertet, és szeretnék tisztább levegőjű helyen élni), és vidéki lakosokká válnak. De attól, hogy valaki pesti vagy vidéki, még nem ez határozza meg a viselkedését. Ismerek én nagyon bunkó vidékieket is. Anyukám szülőfaluja (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében) nagyon pletykás, és tele van rosszmájú emberekkel, anyu Pestre jött férjhez, apám is vidéken nőtt fel, és volt munkája ott is, de Pestre helyezték át, tehát ő meg így került fel, és anyu nem akar vidékre költözni, mert nagyon rossz emlékei vannak a "mindenki ismer mindenkit, mindenki tud mindenkiről mindent" mentalitásból. Pesten legalább nincs falurádió, ezt mondja.

2010. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!