Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 20 évesen kialakulhat COPD,...

20 évesen kialakulhat COPD, ha budapesti vagyok és majdnem 3 évig dohányoztam? És mi a különbség a COPD és az asztma között?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, egyenlőre asztmára tippelnek, de a COPD eddig fel sem merült. Vagy ki tudja, sosem mondanak az orvosok semmit sem. :S
2009. júl. 29. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a COPD inkább a 40 év felettiek körében jellemző, de gondolom ettől függetlenül előfordulhat fiatalabbaknál is. Az asztma és a COPD közti különbségekről:

[link]

2009. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

te kérdezted hová kell menni copd gyanuval?

nemhiszem,hogy neked az van:9Én aszmás vagyok 3 évig cigiztem és budapesti is vagyok félig meddig:D

Nincs copd-m,most mértek légzésfunkciót és 106%ot fújtam,dohányos és asztmás tüdővel...Tuti neked sincs,hiszen 40 felett van ezt...

2009. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

COPD = Cronicus Obstructiv Pulmonary Disease (ez egy gyűjtőnév, 3 betegség tartozik ide: Asthma bronchiale (ez egyébként több csoportba is besorolható, ez lehet fiatalkorban is), Emphysema Pulmonum (tüdőtágulás), Krónikus Bronchitis (idüllt hörghurut). Ezek a betegségek a légutak beszűkülésével járnak, főleg 40 éves kor felett és ffiakon gyakoribbak. Tehát nem valószínű, hogy 20 évesen ebben szenvedsz.

(eü-ben dolgozom)

2009. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Ma voltam légzésfunkción és nagyon király lett :) Mondták, hogy a seretide disk-et szivogassam naponta 2x, és ha minden oké 3 hónap múlva, akkor felére csökkentik az adagot :) Talán abba is hagyhatom jövő év elejére :)

de fura, mert az egész fulladás csak a nyaralásom alatt és az utána lévő itthon töltött 1 hétben jelentkezett, aztán mintha nem is lett volna. Ventolint nem használom és keményen edzek is, mégis tökéletesen kapok levegőt...

Namind1, köszi a válaszokat :D

2009. júl. 29. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!