Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nemrégen felmondtam a munkahel...

Tornai Katalin kérdése:

Nemrégen felmondtam a munkahelyemen, azonnali felmondással. A cég ezért azt mondta, hogy fizetnem kell 1 havi bruttó béremet. Megengedték, hogy részletekben fizessek. Valóban fizetnem kell azért, mert nem dolgoztam le az előírt 30 napot?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez függ attól, hogy mennyi volt a próbaidő. Ha próba időn belül mondasz fel, akkor nem kötelez semmi, mert azért hívják annak ami. Ha próba idő után teszed ezt meg, akkor meg kell indokolni, és a cég kötelezhet arra, hogy letöltsd a felmondási időd. Ha ezt nem teszed meg, akkor igen vissza kell fizetni egy havi bért. Fordítva is így van, ha ők mondtak volna fel indok nélkül, nekik kellene fizetni neked.Határozatlan szerződés esetén ugye az évek után eltöltött esetleges végkielégítést, vagy határozott szerződés esetén, addig míg a szerződés szól.
2014. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Engem az érdekelne,ha gyes lejárta előtt1 héttel mondok fel a cégnél azonnalival,mert az új helyen már gyes lejárta után kezdhetek, akkor is kötelezhet a cég felmondási időre, vagy a felgyűlt szabit kifizetik ilyenkor ,mondvàn ,hogy már nem tudja kiadni?
2016. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!