Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezhetnek átkok amik teljesü...

Létezhetnek átkok amik teljesülnek?

Figyelt kérdés
Véleményetekre vagy tapasztalatokra lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban!
2010. jan. 29. 05:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, és a lelkem mélyén nem is hiszek benne, de 10-12 éve úgy érzem, el vagyunk átkozva. Elötte, ha nem is mindenben, de többnyire szerencsénk volt, szépen haladtunk előre. Azóta lassan, de csúszunk lefelé. Bármibe kezdünk nem jön össze. Vannak időszakok, amikor hetekig szinte minden napra jut valami rossz. Egyszerűen rettegek, hogy mi jöhet még.
2010. jan. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha az átkok teljesülnének,nagyon kevesen lennénk a földön.
2010. jan. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Elmesélem a történetem. 14 éves koromban szüleim úgy döntöttek, hogy eladják a lakást(tömbházban laktunk) és kiköltözünk vidékre. A várostól 12 km-re találtunk egy nagyon helyes kis községet, ahol eladó volt egy ház. Szép nagy ház, nagy kert, csodás táj, minden. Egy idős bácsi lakott ott, aki 2002-ben hunyt el. 2004-ig az unokája lakott ott családjával, de úgy döntöttek, hogy eladják a házat, és építenek másikat. No, a bácsi aki ott lakott, egy igen közismert ember, a falu erdésze volt. Sok embert átvágott, és elég sunyi volt... (Egyszer valaki az istállót is rágyújtotta, de nem lett nagyobb kár...) No, ezt a bácsit elég sokan szidták, "átkozták"...

No, a szüleim úgy döntöttek, hogy megveszik a házat. 2004 junius 8.-án elmentek, hogy leelőlegezzék azt. Én otthon maradtam, és balesetet szenvedtem. Szüleim arra értek haza, hogy várják a szomszédok, hogy mondják meg nekik, hogy elvitt a mentő és az intenzíven fekszek... Elég komoly dolog volt...

No, a házon rengeteget kellett újítani, sok plusz költség volt, amire nem számítottunk(pl. az egész villanyhálózat kicserélése... kb akkor 300,000 Ft értékbe jött ki...) és nem volt elég a sok munka, még az időjárás is ellenünk játszott. További balesetek történtek (apum elesett a motorral, anyumnak kiment a válla, apumat megrázta az áram... majdnem meghalt... aztán még eltört a keze is, engem megharapott a kutya stb.). A csúcspont mégis az volt, amikor leégett a konyhánk(2004 nov. 10). Teljesen kétségbe voltunk esve, hogy miért történik velünk ennyi szerencsétlenség. A szomszédok szerint(akik a népi hiedelmek hívei) úgy vélték,. hogy a bácsira szórt átkok a házon maradtak. Komolyabban elkezdtünk gondolkodni a dolgokon... Pl rájöttünk, hogy velem a baleset épp abban az órában, és szinte percre pontosan történt, mint amikor szüleim odaadták a pénzt a házra. A szerencsétlenségek mindig 8-14.-e között történtek. (2004 dec. 13.-án tettem egy kijelentést, hogy a bácsi ezen a napon halt meg 2 éve, Luca napján, és akkor péntek 13 volt... Anyum csodálkozva nézett rám, hogy honnan tudom, de nem tudtam rá választ adni... Megkérdeztük a szomszédot, hogy tényleg így van-e, és hát... igazam volt...).

Szomszédok mind azt mondták, hogy hívjunk egy katólikus papot, hogy szentelje fel a házat. Papot nem hívtam, de felkerestem egyet, aki azt ajánlotta, hogy "szenteljem" én fel a házat. Vettem tömjént, szentelt gyertyákat, kaptam szentelt vizet, szépen hazamentem és a ház minden sarkában keresztet vetettem a kellékekkel. Elég hátborzongató rituálé volt... de talán megérte. Több ilyen dolog nem igazán történt... bár azóta 8 cicám halt meg, elég súlyos anyagi gondokkal küzködünk, de már nincs bennem az a görcs minden hónap elején, hogy vajon mit tartogat az elkövetkezendő pár nap...

Jobb kimaradni az ilyen "boszorkányságokból". Sokan játéknak, hülyeségnek hiszik az egészet, de egyáltalán nem az!

2010. jan. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
nincsenek. de biztos lesz egy csomó babonás szentfazék aki el fogja mesélni az egész élettörténetét csak hogy bizonyítson valamit amit nincs is. attól még nincsenek átkok csak mert sok szerencsétlenség ért egymás után. a véletlen műve. ennyi
2010. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak néha túl sok a véletlen...
2010. jan. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmüen: Nem


Ami igen az a véletlen.

2010. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Főleg a házas történet nagyon tetszett ;)

Várom a további élményeket vagy véleményeteket akár tudományos szemszögből, függetlenül attól, hogy negatív vagy szkeptikus.

2010. jan. 30. 14:15
 8/10 anonim ***** válasza:

a buddhista tanítás szerint semmi sem történik véletlenül.. minden szándékosan történik.. ha elüt az autó.. akkor elüt ha nem üt el.. akkor nem üt el.. ilyen egyszerű. sokan butaságnak tartják.. de szerintem van benne valami..

bele kell törődni hogy ilyen az élet. voltunk kirándulni egy tó közelében és egy apa a két kislányával csónakázott.. az anya a parton állt.. egyfolytában azt kiabálta hogy vigyázz mert bele fog esni.. bele fog esni! az egyik kislány beleesett a vízbe.. és miért? mert az anyja annyira szurkolt neki hogy beleessen.. nem érdekes? de fogadni mernék ha az anya nem kiabálta volna azt hogy beleesik. vagy nem is gondolt volna rá.. a kislány nem esik bele a tóba.. egyszer próbáld ezt ki.. és gondolattal csinálj meg pár dolgot.. például menj el boltba és mielőtt bemész kívánd azt hogy ne legyen nagy tömeg.. bemész a boltba.. ha lesz tömeg.. akkor nem volt elég erős az akaratod.. de azt is próbáld ki (persze ha van időd) hogy azt kívánod hogy tömeg legyen..


hülye vagyok.. tudom.. nem a kérdésre válaszoltam.. de én hiszek az átkokban!! nem is kicsit..

2010. jan. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, átkok nem teljesülnek és nem is léteznek. Bebizonyítom: Kérdező, megátkozlak azzal, hogy 2héten belül körülötted mindenkinek elmegy az esze és majd meg akarnak erőszakolni.


Na majd 2hét múlva írj, hogy mi lett. Egyértelműen semmi.

2010. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:D

Ahogy egyik válaszadó írta, ha minden átok teljesülne már kihalt volna az emberiség, ami igaz is.

Az átok fogalmát névlegesen kell értelmezni, mert én sem gondolom komolyan, hogy szavak amik elhagyják egy bizonyos illető száját erővel bírnak és negatív változást hoz az életembe.

Azért kösz, hogy nem annyira rossz dolgot kívántál nekem :)

2010. febr. 1. 04:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!