Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nyelv fontosabb? A...

Melyik nyelv fontosabb? A Német vagy a Spanyol

Figyelt kérdés
A Németetsok helyen beszélik , a Spanyol , meg megtetszett és azt is elég sokan beszélik. /Az Angolt tanulom első nyelvnek/

2014. nov. 18. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez mind szép, de miért nem megy a magyar?
2014. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Magyarországon földrajzi elhelyezkedésénél fogva a német fontosabb. Ha Amerikában készülsz leélni az életed, akkor a spanyolt ajánlom.
2014. nov. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első!

Honnan gondolod hogy nem megy a magyar?

Második , még nem tudom :-/ . Ment amúgy a zöld kéz

2014. nov. 19. 18:00
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Honnan tudom? A helyesírásodból.


Nézd csak:

Melyik nyelvet lenne hasznosabb megtanulnom, a németet vagy a spanyolt?

A németet sok helyen beszélik. A spanyol tetszik nekem, s ez is sok országban használják. Első nyelvként jelenleg az angolt tanulom.


Helyesírásod és mondatszerkesztésed sem kielégítő.


Melyik a fontosabb? Az a kérdés, te mit szeretnél kezdeni a nyelvtudással. Lehet egy elszigetelt helyen élő, csekély lelket számláló törzs nyelve is a leghasznosabb, ha köztük akarsz élni, tevékenykedni.

Az angollal sem érdemes sokat foglalkozni, ha soha nem használod.

2014. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak okoskodni jöttél???
2014. nov. 19. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem releváns választ adtam egy olyan kérdésre, amely semmilyen értelemben nem tekinthető jól átgondoltnak, megfogalmazottnak.

Ha valaki arról érrdeklődik hejtelenü, hogy ke kappálni, annak nem foglalkozom a helyesírásával.

De egy nyelvtudással kapcsolatos kérdésben igenis lényeges az, mennyire használja helyesen a kérdező saját anyanyelvét.

Idegen nyelveket szeretnél tanulni. Hogyan, ha a magyar sem megy, s be sem akarod látni?

Mit kell érteni azon, hogy melyik a fontosabb? Nem gondolod, hogy jogosan kérdezek vissza, milyen szempont szerint vegyük górcső alá a kérdést?

2014. nov. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az lehet , kedves utolsó , hogy nem annyira megy magyar, mint neked de azzal nem érsz semmit külföldön. Márpedig kevés rá az esély ,hogy te is olyan jól beszéled az angolt , mint én. Ha amúgy a kérdésre nem válaszolsz , kérlek menj el innen!
2014. nov. 20. 17:05
 8/9 anonim válasza:
Szia! Rengeteg módon nézheted a dolgokat, de szerény véleményem szerint azt a nyelvet válaszd, ami tetszik neked, mert csak azt fogod teljes szívvel tanulni.. Én németes vagyok, rühellem, az angolt magántanárral tanulom magas óraszámban és imádom, jövőre nagyon szeretnék spanyolt tanulni, ha felvesznek a nagyon vágyott tagozatra, mert az a #1. A spanyolt több helyen beszélik, sokkal szebb, nem olyan rideg, ráadásul dallamosabb és pörgősebb nyelv. A német túlságosan szigorú, rideg és borzalmasan ronda, de ha munkavállalás szempontjából nézed az a fontosabb, ráadásul itt Mo.-on is a szomszéd Ausztria miatt.. Én személy szerint teszek a fontossági sorrendre és azt a nyelvet tanulom, ami tetszik.. Ez a személyes véleményem volt, lehet valakinek a német is gyönyörű, de számomra nem az 13/l Egyébként egy angol-spanyol kombóval majd az egész világon megérteted magad :) Ha nem spanyol, akkor pedig a francia és az olasz is szép, bár a francia fontosabb..
2014. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz , én is így gondolkodtam. Én is csak akkor tudom majd tanulni ezt a nyelvet ha felvesznek. Most már biztos hogy spanyolt fogok tanulni. Sok sikert a felvételihez és majd a nyelvtanuláshoz!!:)
2014. nov. 30. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!