Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az IQ érték...

Szerintetek ez az IQ érték mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem a mensa oldalán található tesztet és kereken 120-as érték jött ki,ekkora értékkel van esélyem a pszichológia szakon és esetleg lehetnék pszichiáter?

2014. nov. 19. 08:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez maximum tanárnak jó.
2014. nov. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Az IQ egy nagy hülyeség. Ne ez alapján mérd fel a tudásod, pláne meg azt, hogy be fogsz-e kerülni egyetemre. Ha pszichológiára mész, akkor bölcsésztudományi karra kell jelentkezned, ha pedig pszichiáter szeretnél lenni, akkor orvosi egyetemre, ahol a 6 év után kell majd szakirányt választanod. Esetedben a pszichiáter még plusz 5 évet jelent a 6 év után. Ezt azért írtam le, mert úgy vettem ki a kérdésedből, hogy kevered a dolgokat. Ha rosszul láttam volna, akkor bocsi. :)
2014. nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
atlagnal jobb, de messze nem kiemelkedo. egyebkent meg az IQ szinted csak egy tenyezo, semmit nem mond el a szorgalmadrol, a tanulasi kepessegedrol, a kommunikaciodrol, az erzelmi intelligenciadrol.
2014. nov. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2-es igen tisztában vagyok avval amit írtál.

#3-as szorgalmas vagyok abban ami igazán érdekel,az érzelmi intelligencám is megvan és igazán ismerem magam úgy érzem.

2014. nov. 19. 08:39
 5/13 anonim ***** válasza:

Na, pont annyit ér az IQ érték, amennyit most sikerült belőle megmutatnod...

Nem az IQ-don fog múlni az, hogy van-e esélyed a pszichológián. Ezen is látszik, mennyire idióta vagy egyébként: a pszichiáter és a pszichológus nagyon különböző dolog, a pszichiáter ORVOSIN TANUL... Szerintem az intelligenciatesztek kitöltése helyett inkább nézz utána a dolgoknak!

2014. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Ezek szerint nemcsak nekem jött le az a kérdésből, hogy a kérdező nincs tisztában a dolgokkal. Az utolsó hozzászólónak a válaszából is látszik, hogy neki is ez jött le. Úgy tetted fel a kérdést, mintha azt hinnéd, hogy a pszichiáter a pszichológus előléptetése után lesz.
2014. nov. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy ahhoz hogy valaki pszichiáter legyen szakvizsgát kell tennie,emelt érettségi stb.. és hogy a pszichoterapeuta az már megint egy képzés a pszichológussal ellentétben aki nem lesz orvos.

(Elnézést ha így jött le a kérdésből)

2014. nov. 19. 08:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Bármi és bárki lehetsz, minden csak az akaraton múlik.
2014. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szuper!


En Brad Pitt akarok lenni. Ha nagyon erosen koncentralok, kabe mennyi ido mulva leszek Brad Pitt?

2014. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Tisztában vagyok vele hogy ahhoz hogy valaki pszichiáter legyen szakvizsgát kell tennie,emelt érettségi stb.. és hogy a pszichoterapeuta az már megint egy képzés a pszichológussal ellentétben aki nem lesz orvos."


Kedves kérdező, ennek még mindig nincs sok köze a valósághoz. Nem akarok kötözködni, tényleg jó szándékból szeretnélek felvilágosítani, neked lesz belőle előnyöd, ha érted a dolgokat.


Kezdjük a pszichológiával. Van egy 3 éves alapképzés, ami önmagában nem jó semmire, ezt jelenleg hat egyetemen tanulhatod itthon, bölcsész képzésnek számít. Ezután jön a 2 éves mesterképzés, ami már szakirányú (tehát már bizonyos terület felé specializálódsz). Ha terapeuta szeretnél lenni, akkor ezután még szakirányú továbbképzésekre van szükség, szakvizsgákat kell tenned, de ezt már munka mellett, teljesen saját pénzből. A terapeutává váláshoz követelmény még az is, hogy rengeteg órányi terápiára járj te magad is, azaz páciensként fogadjon egy terapeuta (ez talán 150 vagy 200 óra). Ez is saját zsebből fizetendő természetesen. Ezután praktizálhatsz.

A pszichiáter egészen más tészta, képzésileg az égvilágon semmi köze a pszichológusokhoz. Az általános orvosi szakra kell jelentkezni, ami ugyebár egy 6 éves, osztatlan képzés, és lényegében mindenféle orvosnak készülő egyén itt kezd. Ezután jönnek majd a pszichiáterré válás lépései, amiket pszichológushallgató lévén én nem ismerek részletesen.

2014. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!