Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől nem terem a szilvafám?

Mitől nem terem a szilvafám?

Figyelt kérdés

Három éve ültettem egy Cacansca lepotica fajtájú szilvát.2011-ben, amikor 2 éves oltvány volt, így most 5 éves. Azért választottam ezt a fajtát, mert öntermékeny és jó a termése.

2012-ben csak pár szem szilva volt rajta, amiket leszedtem, hogy előbb-amíg fiatal-vegetatívan tudjon fejlődni.

2013-ban rengeteg virág volt rajta, de csak néhány fogant meg. A néhány megtermékenyített virágból kb3 szem termés fejlődött ki, a többi éretlenül lehullott.

Idén szintén rengeteg virágot hozott, viszont megint csak pár fogant meg, de egy sem fejlődött ki, mind éretlenül hullott le.

Minden évben rendszeresen kapott lemosó-, rovar-és gombaölő permetezést. Rendesen tudok gyümölcsfát metszeni, azt is minden évben elvégeztem. Csak rovarkártevők okozta nyomokat láttam a leveleken nagyon ritkán.

Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2014. nov. 19. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel virágzik a fa, valamennyi szilva megköt, de lehullik, ezért én egyedül virus fertőzésre gondolok. Annak nézz utána, hogy a Cacansca fajta szilva vírusra rezisztens-e? Egyet mindenesetre meg lehet próbálni, hogy a fát "jó kondícióba" kell tartani. (N,K,P műtrágyák és szükség esetén bőséges öntözés)
2014. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az 1.-es vagyok:

Időközben nézelődtem a szakirodalomba - a másik lehetséges dolog amire gondolok monilia lehet. Nézd meg ezt az oldalt: [link] Ezeket a szereket még soha sem használtam - nálam a TOPAS, Vagy a TOPSIN nagyon jól bevált széles sprektumú szerek.

2014. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!