Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rettegek az agresszív emberekt...

Rettegek az agresszív emberektől, hogyan tudnék ezen úrrá lenni?

Figyelt kérdés

Hiába tanulok önvédelmet félek az agressziótól igaz csak egy fél éve járok. Annyit hozzáteszek, hogy apám nagyon agresszív ember és sokszor elborul az agya ilyen kis apróságokon is vagy ha valami nem úgy megy ahogy szeretné. Szóval empátiából elégtelen. Sokszor "szembeszálltam" vele hiszen senki nem mer megmondani neki semmit a szemébe mert tartanak a reakciójától és sokan függnek tőle anyagilag a családon belül is. Alapjáraton nem tartom magam egy félős gyereknek, az őszinteség jellemez.

Ám amikor ilyen feldúlt állapotban közeledik felém, hevesen ver a szívem és a kezem-lábam remeg. Verni nem ver meg előfordult már hogy megrángatott vagy megütött de inkább megfélemlíteni szokott..közeledik felém majd kb. felken a falra és a képembe mászik, fenyegetőzik. Kisebb koromban is jellemző volt rám hogy félénk, szégyenlős vagyok, (ebben utólag nagyon sokat fejlődtem) de így most már 19 évesen eljutottam egy olyan önismereti szintre ami arra ösztökél hogy amin lehetséges azon korrigáljak és nem szeretek félni.

Amúgy egy céltudatos, magabiztos embernek tartom magam aki nem egy célját megvalósította már az életben de ez most más helyzet. Itt is szükségem van határozottságra egy ilyen szituációban. Nem akarok félni az ilyen "emberektől" segítsetek ebben nekem!



2014. nov. 30. 19:25
 1/3 szántóvető ***** válasza:

nem fogsz örülni amit írok:meg kell őt verned.

utána magabiztosabb leszel,elmúlik a félelmed.

2014. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell megverni. Valószínűleg elég, ha látványosan ellenszegülsz. Meg fogja érteni, hogy a kisfia már felnőtt, és ha nem vigyáz, ő lesz felkenve a falra.
2014. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mivel az apád, ezért valamilyen szinten kötődsz is hozzá, akármilyen szemét veled. Ezért félsz tőle, nehezebb szembeszállni.

Az enyém is lelki terrorral tartott sakkban, de a sarkamra álltam és kieresztettem a hangomat. Arra gondoltam, hogy nem érdekel, ha megüt és komolyan gondoltam. Nem bántott, de azóta nem beszélünk (szerencsére már évekkel ezelőtt nem lakik velünk).

2015. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!