Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri e megvenni? Jók e ezek...

Megéri e megvenni? Jók e ezek a fajta kések?

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 4. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az aluljaroban arult 'keramia' kesre gondolsz, akkor nem, nem eri meg, hulladek sz*r minoseg mind. Egy normalis keramia kes 10e korul kezdodik (DARABJA), a 6000 forintos keszlet siman lehet egy szinesre festett fem kes is...
2014. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek a kések festett "acél" pengéjűek, bár az acélban sem vagyok biztos. Én nem venném meg. Amikor élezed majd, le fog jönni a festék. Ha elmész egy nagyobb kínai háztartási boltba, tele van ilyen ócska késekkel. Lehet, hogy jól néz ki, de a minőségük.. pff.. minőségről nem is beszélhetünk.

Kerámiakést sem szabad ilyen helyen venni, mert nincs rajtuk CE ejlölés, vagyis nem biztonságosak. Vagy nem úgy van a penge a nyélbe ragasztva, vagy nem olyan erős a pengéje, vagy a festékösszetétel mérgező, hiszen semmilyen ISO vagy egyéb követelményrendszernek nem kellett megfelelniük a gyártás során... Vagy ha törük a penge, akkor az úgy törik, hogy kárt is okozhat az emberben...

Szóval vannak dolgok, amiken nem érdemes spórolni.


Nekünk egyébként van egy fiskars kerámia késünk, de már a hegye is letört és a penge közepéből is kipattant egy kis darab, mert egyszer leejtettem, egyszer pedig a mosogatóban rátettem valamit... Jól vág, jól néz ki, tök éles, de kényes darab...

2014. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!