Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a roma származás...

Mit gondoltok a roma származásúak miért kapnak pluszpontot felvételinél? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2014. dec. 4. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Mert az lenne a cél, hogy tudjanak ők is tanulni, integrálódni. Ahogyan azok is kapnak plusz pontot, akik szociálisan rászorulnak, és nem romák.

Nem csak a gazdag gyerekeknek kellene tanulni!

2014. dec. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarnak tanulni, az a baj, ha akarnak, akkor az. Örülni kell annak, ha emelkedni szeretne valaki közülük. Kapnak majd úgyis még sok mínuszt az életben akkor is, ha megfeszülnek az igyekezettől.

A bejutás egyébként is önmagában még semmi. Bent is kell tudni maradni.

Tudom, nehéz sorsú fiatal nem csak roma van. Előttük is nyitva áll valamilyen támogatás lehetősége.

2014. dec. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenféle rasszizmus és politikai elfogultság nélkül én azt gondolom, hogy vannak romák, akik az egyenjogúságért kampányolnak olykor jogosan, olykor nem jogosan. Ebben az esetben baromira nem érzem fairnek, hiszen ők is ugyanazokban az iskolákban tanulnak, mint bárki más. Az, hogy odafigyelnek-e a suliban és tanulnak-e rendesen a jó biziért, nem származásfüggő! Aki akar, az megtalálja a módját, hogy tanuljon. Nem értem, miért kéne ezért többlet pontot kapnia bárkinek is. Ha nekem a bőrszínem vagy 11. lábujjam miatt akarnának többletpontot adni - tehát olyan dolgok miatt, ami velem született és nem tehetek róla se ellene - akkor kicsit megkülönböztetve érezném magam. A tudásomért értékeljenek plusz pontokkal /pl. nyelvvizsga, emelt szintű érettségi/ ne pedig a származásom miatt!


Ebből következik, hogy meg is lehet fordítani ezt a dolgot:

Azért kapnak a romák plusz X pontot, mert nem képesek az emelt szintű érettségire, vagy nyelvvizsgát letenni.. ?

A végén még majd a romák kezdenek el tüntetni a plussz pontok ellen emiatt...

2014. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább kapjon plusz pontot és legyen értelmes egyetemet látott / végzett ember, mintsem, hogy egy nyomorult pont miatt ne tudjon tovább tanulni, és késeljen meg később az utcán.

Bár aki odáig eljut, hogy leérettségizzen, és pár ponton múlna a felvételije, az talán már nem a bűnözésből fog élni. Igaz náluk sosem lehet tudni.

2014. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!