Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végülis a diófa gyümölcsfának...

Végülis a diófa gyümölcsfának számít-e metszés szempontjából? Mikor kell metszeni, tavasszal-e mint a többi gyümölcsfát, vagy tél előtt, mint csonthéjast?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy ha tavasszal,akkor valami ''gyökérnyomás'' miatt a fa tönkremehet;amit nem értek pontosan.

2014. dec. 9. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Augusztus-szeptemberben kell metszeni. Tavasszal nem szabad.
2014. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,én is így tudtam,ezt gondoltam,de már nem emlékszem,hogy hol olvastam,honnan vettem.

De most hiába keresem,nem találom a magyarázatát.

2014. dec. 10. 05:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez elterjedt, hogy csak akkor lehet, de ez már rég megdőlt. Egész évben lehet metszeni, télen, ősszel és tavasszal is.Én metszettem nyáron is, kutya baja nincs azóta sem. A nedvkeringés megszakadása miatt miatt gondolták így, de azóta bizonyított tény, hogy uolyan hamar regenerálódik.
2015. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!