Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szabad pénzt kérni ezért?

Szabad pénzt kérni ezért?

Figyelt kérdés

Nos hát.. az a helyzet, hogy nagyon szeretek rajzolni. Es hat nem egobol mondom, de eleg jol is tudok. Mar tobb ember megkert ra, hogy rajzoljak neki (portrekat) es eddig nem kertem erte kolcson. Viszont most az a helyzet adodott, hogy kene vennem a szuleimnek es a batyamnak karacsonyra valamit, viszont nincs penzem. Es mivel karacsony alkalmabol most 4en is megkertek, hogy rajzoljak nekik, igy gondoltam kerek toluk penzt. Ugy gondoltam, hogy olyan 2500at kernek fejenkent, mivel szerintem megerdemlek annyit hisz mindannyian a/3-as lapra kertek es ugye igy tobbet is fogok vele dolgozni (kb 4-5 orat). Ez lenne az egyik kerdesem: szabad kernem erte, vagy bunkosag?

A masik pedig: a 4 kozul egy lany baratnom (nem all olyan kozel hozzam inkabb ilyen kolcsonos talpnyalassal jellemeznem a "baratsagunkat") es hat o is megkert hogy rajzoljam le ot meg a pasijat. Es mondtam neki hogy persze meg minden, o megkoszonte, en mondtam hogy szivesen de elfelejtettem mondani neki ezt a penzes dolgot igy hat o gondolom azt hiszi ingyen van es a halajaval fizet nekem. De ugye nekem kell a penz mert nekem is van csaladom akiknek ajit kell vennem. Ugyhogy a masodik kerdes: most mondjam neki utolag hogy amugy penzert dolgozom vagy hagyjam a francba?

Ja amugy az a baj hogy eleg kellemetlenul ereznem magam ha rairnek hogy penzt is kerek erte.



2014. dec. 11. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyet ne felejts el, méghozzá azt, hogy ha előre nem közlöd az árát az általad vállalt munkának, akkor utólag ne is kérj érte!
2014. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, mostantol mindig elore letisztazom. Viszont pont miutan kiirtam a kerdest ramirt hogy mennyit fizessen ^^
2014. dec. 11. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak okosan... Nem tudom hány éves a vásárlód, de pont az ünnepek előtt bemondani, hogy 2500 lesz, hát picit érzékenyen érintheti.
2014. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

- Először is: mindenért szabad pénzt kérni, ha nem rokonaid/ közeli barátaidról van szó

- De ha azért aggódsz, hogy bunkóság-e, akkor közöld az illetőkkel szépen, megmagyarázóan, hogy ingyen nem megy tovább, tehát vagy pengetnek, vagy nem kapnak rajzot

- De a "talpnyalótól" már nem kérhetsz pénzt, az már bunkóság lenne

2014. dec. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aha, szóval bunkóság olyasmi miatt pénzt elkérni, amivel te órákat, esetleg napokat dolgozol. Then I don't wanna live on this planet anymore.


Persze, hogy nem bunkóság, de a családomtól, barátaimtól én sem kérnék pénzt, viszont ha tényleg annyira jó rajzos vagy, készíts egy Facebook oldalt, majd egy árlistát, reklámozd, rakd ki a rajzaidat rajzos csoportokban, és kereshetsz is vele. Ez nem illegális.


19/L

2014. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

illegális vagy sem, nem ez a lényeg

Már hogyne lenne bunkóság, ha meg lett igérve a barátnőnek, hogy elkészül a rajz, majd később tudja csak meg, hogy pénzt is kellene adni érte? Az nem lenne bunkóság, ha a kérdezőnk megmondja neki, hogy bocs, ugyan megígértem, hogy meglesz a rajz, de elfelejtettem mondani, hogy ingyen nem megy, viszont az már igen, ha elkészítené a rajzot és még pénzt is kérne érte, annak ellenére, hogy nem szólt róla

2015. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!