Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabad pénzt büntetlenül...

Szabad pénzt büntetlenül lefénymásolni?

Figyelt kérdés

Nemrég mondta egyik ismerősöm, hogy a fénymásolók nem hajlandóak lefénymásolni a pénzeket, mert hogy valahogy úgy vannak leprogramozva, hogy észreveszik, hogy az egy papírbankjegy, és megtagadják a fénymásolást.


Én ezt egyszerűen nem tudom elhinni, és kíváncsi vagyok, hogy a mi fénymásolónk hogyan kezeli, ha beteszek például egy tízezrest és megpróbálom lemásolni.


Csak mi van akkor, ha tényleg lemásolja? :O Akkor meg törvényt szegek, nem?



Szóval nagy a probléma. Van törvényes útja, hogy ezen furcsa állítás igazságáról megbizonyosodhassak?



2014. dec. 10. 23:20
 1/2 anonim válasza:
100%
Pénz fénymásolása hamisításnak számít és a fénymásológép nem nézi mit másolsz, simán lemásolja.
2014. dec. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az új, digitális másológépek tényleg nem hajlandóak lemásolni a pénzt. Beépített szoftverrel azonosítanak egyes jeleket rajta.


Sőt, az Adobe Photoshop szoftver sem hajlandó fogadni, ha bankjegyet szkennelsz. Nem vicc: feldob egy ablakot, amelyben figyelmeztet az ezzel kapcsolatos tiltásokra: [link]

(Én euróval próbáltam ki, még sok évvel ezelőtt.)


Persze, megbizonyosodhatsz róla, vannak önkiszolgáló másolószalonok; habár lehet, hogy az egyszerű önkiszolgáló fekete-fehér gépek nem fognak tiltakozni. Vagy otthon is megpróbálhatsz szkennelni vagy esetleg egy nagyon-nagyon jó minőségű fotót benyomni a Photoshopba.

2014. dec. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!