Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tiszteletem. Olyan kérdésem...

O.Horváth Gyula kérdése:

Tiszteletem. Olyan kérdésem volna hogy, vegyestüzelésü kazán belsejébe érdemes samott-ot szerelni? Egy Caldera CT 45 ös lemezkazán lenne. Csak fával tüzelek benne. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Mint laikus válaszolok

Szerintem nem kell abba samott. Ha belegondolok, az égésteret vízzel teli köpeny veszi körül ami elvonja a hőt, ha most az elé egy samott réteg kerül, akkor sok idő mire elkezdi valamennyire is melegíteni a vizet. A samott kályhába való, ahol a levegőnek kell a hőt átadnia a tűznek, de mivel az rossz hővezető, így szükség van egy "akksira" mint a samott, ami felmelegszik, és jó sokáig tárolja a hőt, amit lead a levegőnek. De ez kazánnál aligha kell.

2014. dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!