Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Caldera vegyestüzelésű kazán...

Caldera vegyestüzelésű kazán vízhőmérséklete miért nem megy fel 50 fok fölé?

Figyelt kérdés

Az oxigénellátás megfelelő, száraz tüzifával fűtünk (jelenleg).

A rendszerben csőtermosztátor 35 fokra állítva, nyitott rendszerű kiegyenlítőtartály.

A kazán egy Caldera típusú vegyestüzelésű kazán, hattagú, öntöttvas, 36kW-os.

A ház ~160 négyzetméteres.


Ötleteket várok, mi lehet az oka ennek, előre is köszönöm.



2014. nov. 30. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet oka hogy nagy huzatot tesztek rá, mert nagyon kivan nyitva, és ilyenkor a hő nagy része a kéményen ki is megy és gyorsabban is ég a tűz. Begyújtásnál oké még a dolog hogy hirtelen fel éledjen a tűz, de amint szépen ég és pakoltok rá le lehet zárni a huzatot ha szépen ég, és utána a hő nem megy ki olyan gyorsan a kéményen és így fel tud melegedni a víz akár 60-65 fokosra. Meg persze függ mennyire pakoljátok meg, milyen sűrűn ezt csak tapasztalatból lehet megtudni hogy nagyjából mennyi kell rá és milyen időközönként. Persze ha gyorsan égő dolgokat égettek el papírmaradványok, puha fa, bútor maradvány pl akkor hamar felmelegedhet 60 fokosra de hamar le is ég, tehát felette kell állni szinte.


Nekem hasonló jellegű vizes kandallóm van az alsó szinten és nekem is hasonló problémám volt, és amit leírtam én ezek alapján jöttem rá a technikára. Én 60 fokosra felfűtöm a vizet utána megpakolom nagyobb fával ami belefér de nem tömöm tele és lezárom akkor 2 óra hosszát tartja a meleget.

2014. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már mindenhogy kikapituláltuk, nem kap nagy huzatot, a kéménybe sem mehet nagyon, a lapátot is már állítgattuk, most félállásban van. Most is 44 fokon megy, a tűz rendesen ég, a keringető tökéletesen működik, a radiátorok nem levegősek, egyszerűen nem tudok már mire gondolni.


Holnap kipróbáljuk szénnel, hátha..

2014. nov. 30. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha minden jó akkor csak a tüzelővel lehet baj. Esetleg rossz a mérő. Az én mérőm is elfordult picit ha mozdítottam rajta ,így 20 fokot tévedett plusz minusz. Leszereltem és lázmérővel beállítottam.
2014. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A csőtermosztátra tippelek és arra,hogy nem kapcsol rendesen illetve elromolhatott a mérőrésze. Szigetelési probléma is lehet a háttérben a kazán és a fűtésrendszer összeszerelése között.Mikor volt utoljára légtelenítve a radiátorrendszered? A nyitott fűtési rendszernél is kell légteleníteni.
2014. dec. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 klimaprof válasza:

alacsony a visszatérő hőmérsékleted ami a kazánba érkezik.

[link]

2014. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

túl gyorsan kering a vized, és nincs ideje felmelegedni.ha a szivattyú sebessége állítható, vedd alacsonyra.csőtermosztátot magasabbra.


esetleg a csőtermosztát rossz.

2014. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A házat amúgy rendesen kifűti?

Mennyi a visszatérő hőfok?

És mennyire melegek a radiátorok?

Amúgy több jó tanács is elhangzott már.

Én ellenőrizném egy másik hőmérővel, vagy kézzel az előremenőt. Az ötven fokot még kézzel pár másodperig lehet bírni. A hatvan fok már nagyon forrónak tűnik és elkapod a kezedet.

A csőtermosztátot nem venném fentebb, a 35 fokos előremenő víz is fűti a házad helyiségeit, mert a falaknál melegebb radiátort csinál. Kár lenne, ha a csőtermosztát mondjuk 45 fokos kazánvíznél már lezárna, és a maradék hővel nem a szobáidat fűtenéd.

2014. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amint hazaérek kipróbálom az ajánlottakat. A radiátorcső nem annyira meleg, hogy ne lehessen percekig megfogni. Ha a keringetés le van állva, 60+ fok fölé megy a mérő, amint bekapcsol, lemegy 44 fok köré.
2014. dec. 1. 12:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat, a visszatérő vízhőmérséklet kb. 15 fokkal alacsonyabb, valószínűleg ez lesz a baj...
2014. dec. 1. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!