Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnék meg gózni?

Hogy tanulhatnék meg gózni?

Figyelt kérdés
Felkeltette az érdeklődésem ez a táblajáték, és hobbi szinten szívesen megtanulnám, de nem tudom, hogy álljak neki, mert elég bonyolultnak tűnik így elsőre, és otthon sincs hozzá semmi cuccom.

2014. dec. 16. 21:43
 1/3 2xSü ***** válasza:

Én a netről tanulgattam meg gózni. A játék szabályai nem annyira bonyolultak, de tényleg sok idő kell belerázódni. Kicsit olyan ez, mint az autóvezetés. Azt nem bonyolult megérteni, hogy mire jó a gázpedál, a fék, a kuplung, meg a sebváltó, de úgy megtanulni magabiztosan vezetni, ahhoz idő kell. Utána meg egy életen át lehet fejlődni, ha akarsz, akár a Forma 1-es bajnoki címig.


Én innen indultam el anno:

[link]


Aztán itt lehet folytatni:

[link]

(Gó feladványok. Rengeteget lehet belőlük tanulni.)


[link]

(Egy kezdésnek jó online gó játékoldal. Sok problémája van ellenére egy jópofa, szerethető oldal.)


[link]

(Na ez már egy komolyabb lépcsőfok.)


[link]

(Ez is jó kis oldal, sok érdekességgel.)


[link]

(Ez meg egy japán anime. Nem rajongok az anime műfajért, de ezt kötelező megnézni. :-) Egész korrekt, rengeteget lehet belőle tanulni a gó hátteréről, a profi góéletről, a gó történelméről, és legfőképpen az egész játék ízéről.)


Most ennyi jut eszembe hirtelen. Ha további kérdésed van, szívesen válaszolok, ha tudok. Érdemes belevágni. Ha nem a te játékod, akkor arra úgyis rájössz. Viszont ha a te játékod, akkor nem lesz annyira nehéz elindulni és haladni, mint amennyire elsőnek tűnik.

2014. dec. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Ha az interaktív út a góhoz oldallal problémád lenne a java miatt, akkor itt egy angol, flash változat:

[link]

2014. dec. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor neki is fogok állni átböngészni az oldalakat.

Valójában pont a Hikaru no go miatt tetszett meg a játék :)

2014. dec. 17. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!