Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Braunito kérdése:

Hogyan tudnék leszokni a füvezésről?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és Leg.6-8 éve füvezek, ami többnyire bio füvet takar.4 napja abbahagytam teljesen, de fellépet : alvás nehézség, étvágytalanság, mély depresszió stb. mit tegyek? Meddig tartanak ezek a kellemetlen mellékhatások? Keressek rehabot? Várjak? (nem nagyon bírok magammal) kellene lépni valamit.izzad a kezem ,nem tudok aludni, nyugtalan vagyok, 0 étvágy, enyhe mellkas nyomás érzet. miskolci vagyok és ezen a helyszínenÜdv.

2014. dec. 20. 19:14
 1/10 cli_hlt ***** válasza:
88%

Szia!


A "bio fű", azaz szintetikus kannabinoidokkal átitatott random növényi törmelék sajnos addiktívabb, mint a természetes kannabisz.


Az általam hallot történetek alapján (ami nem egyenlő egy kutatással, szóval jó eséllye tévedek) a szinti füvek elvonása késve érkezik meg, akár 1-2 héttel a használat után.


Ezen a ponton én azt tanácsolnám, hogy kitartás, és ne add fel. Próbálj meg enni normálisan, akár erővel is, hogy ne gyengülj le.


A rossz kedved is enyhítheti (picit, egy időre, de az is valami), ha egy finom csokoládét, vagy süteményt elmajszolsz.


Próbálj meg ugyanabban az órában lefeküdni, és felkelni. Ha felédbredsz, és nem bírod az ágyat, állj fel, járkálj, bámulj ki az ablakon, csak ne kapcsold fel a villanyt és kerüld a kék fényt, illetve csak néhány percet mászkálj, aztán feküdj vissza és próbálj meg elaludni.


Ha óriási parában vagy, és nem bírod, akkor is próbálj természetes kannabiszt szerezni az (egyébkén jó eséllyel hasonlóan illegális) herbál helyett. Annak nem ilyen nehéz az elvonása, de a herbál elvonását enyhítheti. Nefeledd, nem az a cél, hogy nagyon betépj, hanem hogy el tudd viselni az elvonást. Csak nagyon keveset fogyassz, sokkal kevesebbet, mint "buliból" tennéd, és csak akkor, ha végképp nem bírod, vagy olyan élethelyzetben lennél, ahol az elvonás aránytalan hátránt okozna, és "megéri" miatta megszakítani ilyesmivel a leszokást.


Ha visszaesel, próbáld ki a kannabiszpont négy hetes anonim önsegítő programját. Nagyon egyszerű, megéri!


[link]

2014. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod. Az biztos, ha bele is roskadok, akkor sem tüdőzök több gennyt. 3 nagy problémám van: étvágytalanság, álmatlanság és a depi.

elég masszívan fogyasztottam ezekből a szerekből és kitudja mikor ürülök ki?! esetleg leírod h milyen hatással volt ez a szerveimre, és h hogyan tudnám minél jobban megtisztítani magam ?! köszi

2014. dec. 20. 22:58
 3/10 anonim válasza:
100%
Szia, drogambulancián dolgoztam, úgyhogy első kézből írom a tapasztalatokat. A bio fű (ami mint tudjuk, legkevésbé sem bio egyébként...) elvonása elég kutya, mint ahogy érzed is. Teljesen tipikus az étvágytalanság, alvászavar, belső feszültség, remegés, sokan hánynak is, és hát a depresszió, ami nemcsak a megvonás, hanem az egész drogos élet velejárója. Úgy láttam, hogy nem az első nap a legrosszabb, hanem kb. a harmadik-negyedik. Próbálj minél több folyadékot inni, az gyorsítja a kimosást a szervezetedből (de túl sok se jó, szóval olyan 2-3 liter víz/nap), és próbálj lassan eszegetni. Emellett ami nagyon fontos, legyenek programjaid, dolgod, bármi, amit csinálsz, mert ha csak otthon ülsz és "kattogsz", akkor a legnehezebb. Ha nem bírsz elmenni, hívj át magadhoz barátokat (ne szerhasználókat!!!), vagy írj, olvass, internetezz, stb. csak foglald el a gondolataid, úgy könnyebb. Ha túl vagy az első egy héten, elkezd majd könnyebb lenni, tíz nap múlva már sokkal-sokkal jobb lesz. A második héten már azt szokták mondani, hogy minden egyes nap jobb, mint az előző. A drogambin szoktunk gyógyszert is adni átmenetileg erre az első két hétre, van, akinek segít valamennyit, van akinek nem. De ezek vény kötelesek. Vény nélkül amit vehetsz, Sedacur forte. Nagyon enyhe nyugtató, meg sem közelíti a drogok vagy gyógyszerek erősségét, de volt, akinek segített, hogy egyáltalán valamit bevehetett, és ebből nyugodtan lehet bevenni naponta többször is, meg éjjel is. (Ha jóban vagy a házirovosoddal, megkérdheted, hogy Eleniumot írjon fel neked, az első hétre 3x2, második hétre 3x1 dózisban, és a második héten már csökkentheted is, és a végére hagyd el teljesen.) Remélem tudtam segíteni, óriási dolog, hogy elhatároztad magad, nagyon gratulálok, és nagyon szurkolok neked!!!
2014. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tisztító kúra segíthet ürülni, igyál meg napi 2,5-3 liter csalánteát (patikában, drogériában lehet kapni). Segíthet, ha szódabikarbónás lábfürdőt veszel naponta, és a szauna is segít a méregtelenítésben.


Hívhatod az Ifjúsági Lelkisegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról.

2014. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Bevallom nagyon jól esik amiket írtok , jó tudni hogy számíthat az ember , társakra. már elég tisztán látok, csak nagyon nehéz enni, aludni , nyugodtnak lenni!!

aki ambun. dolgozott attol kérdezném: Ha bemegyek az ambulenciára ezzel a panasszal h függő vagyok (bio)fű iránt, mik a következő dolgok?? ott kell maradni? stb?! köszi szépen

2014. dec. 21. 11:01
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Igazándiból elég csak ha megunod és elhagyod.Legkésőbb pár nap és vége.5 év után minden ok nélkül hagytam abba,mert egyszerűen meguntam.Addig napi szinten ment.Meló után,film,játék,buli mellé.Nem volt semmi tünetem,ebből gondolom,hogy tényleg képtelenség rászokni,mint egy ópiátra.
2014. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha valóban 5 év után tetted le szinte semmi ronga nélkül, akkor kivételes esetnek számítasz! Nekem ez a 4 ik nap 8 év után (folyt. ) és most kezd valami javulni!
2014. dec. 21. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el.Egyik reggel felkelsz és egyszerűen nem kell,kiesik az érdeklődési körödből.Megunod,más inger kell a betompult flash-elés helyett,nemtom......
2014. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! A drogambus vagyok. Nem, nem tarthatnak ott sehol, Magyarországon jelenleg kizárólag önkéntesen vállalt rehabilitációs bentlakásos intézetek vannak. Sőt, attól se félj, hogy feldobnak a rendőrségen, vagy ilyesmi. Nem tudom hová valósi vagy, óriási különbség van az egyes drogambik között azért személyzetileg. Ha pesti vagy, akkor azt hiszem a 15. kerületi drogambi jó!
2014. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
miskolci vagyok
2014. dec. 22. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!