Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le magam?

Hogyan állítsam le magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Körülbelül fél éve kezdtem el vagdosni a karomat. Először csak körzővel karcoltam, majd ollóval aztán pedig a faragóból nagyon nehezen kiszedtem a pengét, és mai napig pengével vagdosom magam, elég durván. Először csak végighúztam a kezemen, majd egyre erősebben és már ott tart a dolog, hogy folyik a vér a kezemből, arról ne is beszéljünk, hogy a padló és a fal is párszor már olyan lett. A suli miatt és a családi háttér miatt vagdosom magam, és még sorolhatnám. Mikor megvágom a kezem, úgy érzem, egy kicsi megkönnyebbültem, és a terheket pár órára levették a vállamról, megnyugszok, majd eltelik pár nap és megint ugyan ott tartok, ahol elkezdtem. A szüleim nem tudnak róla, csak szerintem sejthetik, mert a vagdosott kezemet nagyon nehéz elrejteni és már a tesitanár is észrevette egyszer pedig általában pulcsiban vagyok. Hogyan szoktassam le magam róla? Normális válaszokat várok. Nagyon szépen köszönöm :).


14/L



#vagdosás #leszokni róla
2014. dec. 13. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk menj el pszichológushoz.
2014. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Találj ki egy elfoglaltságot stresszlevezetéshez. Pl. ha úgy érzed, hogy meg kell vágnod magad, akkor fogod magad és elmész futni. Vagy elkezdhetsz ezoterikusabb dolgokkal foglalkozni: relaxációs zene, meditáció, jóga... Youtube-on vannak meditációs videók, ha nem tudod hogyan kell (pl. meditáció egy pillanat alatt).


Egyébként én azután hagytam fel a vagdosással, hogy megnéztem a Titok és az Iránytű című filmet (Youtube-on fent van). Sőt, igazából szerintem neked nem a vagdosásról kell leszoknod, hanem a hozzáállásodat kell megváltoztatnod. Elvégre egy ember, aki boldog, az nem érez kényszert vagdosásra. Tehát meg kell tanulnod boldognak lenni. Keress egy hobbit, ami leköt, olvass könyveket, sportolj stb. Ha már könyvekről van szó, rám Rhonda Byrne könyvei vannak óriási hatással. Pl. A Titok (ebből van a fentebb említett film), A Varázslat, Az Erő, és a most megjelent úgy könyve, A Hős.


Nyilván, ha nem hiszel a vonzás törvényében, a karmában és abban, hogy te döntesz az érzéseidről, akkor ezek a témák nem neked valók, akkor csak szimplán keress valamit, amiben kiadhatod az érzéseidet.

2014. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, nagyon köszönöm! :)
2014. dec. 14. 15:30
 4/4 anonim válasza:
Ha ilyet akarsz csinálni akkor inkább üss egy dobozt vagy valami zsákot ami nem árthat senki egészségére!
2015. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!