Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » December 24-én dolgozhatnak...

December 24-én dolgozhatnak alkalmazottak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen dolgozhatnak 24.-én, sőt 25;26 szilveszterkor és újévkor is.
2014. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen minden napon dolgozhatnak alkalmazottak. Ez a kérdés komoly?
2014. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak egy példára gondolsz: vonatok december 24.-én is közlekednek, ehhez számos vasúti alkalmazottnak dolgoznia kell. És számos más ilyen terület van még.


Vélem, hogy kérdésed feltevésekor más munkaterületekre gondoltál.


A Munka Törvénykönyve (2012. évi I. törvény) 102. § (1) szerint D E C E M B E R 2 4. nem munkaszüneti nap, vagyis: M U N K A N A P.

(Munkaszüneti nap: január 1., március 15., húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25-26.)


Viszont évente megjelenik miniszteri rendelet a munkaszüneti napok körüli munkarendről. (2014-re vonatkozóan ez a 143. számú Magyar Közlönyben 2013. augusztus 30-án megjelent a nemzetgazdasági miniszteri rendelet.) Eszerint december 13. (szombat) munkanap, és helyette december 24. (szerda) pihenőnap. Ez, természetesen, csak az általános munkarendre (hétfőtől-péntekig tartó) vonatkozik.

Ehhez példa:

- falunkban a posta, rendszeresen, hétfőtől péntekig nyit ki. De nyitva volt december 13.-án (szombaton), viszont zárva lesz december 24.-én (szerdán). Így az itteni postai alkalmazottak december 24.-én nem dolgoznak.

- a közeli városban több olyan posta van, amelyik rendszeresen nyitva van szombaton is. Ők 13-án, szombaton is szokásosan voltak nyitva, nem tudhatták többletként, előre ledolgozni 24.-ét. Így 24.-én is nyitva lesznek (délig), ezért az ottani postai alkalmazottak dolgoznak december 24.-én.


Tehát, december 24.-én olyan helyeken is dolgoznak majd alkalmazottak, amelyek nem olyan folytonos munkarendűek, mint például a vasút.

2014. dec. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

de visszont ki papkeres az jól keres :D


és nekik szünet van

2014. dec. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!