Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mely őshonos fák a legalkalmas...

Mely őshonos fák a legalkalmasabbak fejszenyélnek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 22. 11:31
 1/6 csabi94 válasza:
Én akácból csinálom és megvagyok elégedve vele :D
2014. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nehezen hasadó, rugalmas fákra gondoltam.

Akác? Tudsz ide tenni egy képet róla? Nem tudom elképzelni, hogy abból lehet:D

2014. dec. 23. 13:29
 3/6 csabi94 válasza:
most képet nemfogok felrakni de próbáld csak ki az akác az egyik legnehezebben hasadó fa mert sűrű erős szálú
2014. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem pont az ellenkezője. Ásónyélnek ilyesmi én is használom, de pont a szálassága miatt gyakorlatilag nem faragható, viszont fejszenyélnek "fazonosat" szeretnék
2014. dec. 23. 17:25
 5/6 csabi94 válasza:
Akkor tölgy,bükk,gyertyán
2014. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Boltban általában bükköt kapsz. Szép rózsaszínű keményfa. Könnyen reped hamar tönkre megy magától is(asztalosok azt mondjákra gyorsan piszled).

Akác szintén kedvelt fajta. De égeti az ember kezét, kesztyűt is eszi. Hagyományosan kőris, vagy gyertyán. Hogy melyi a legjobb azon lehet vitatkozni. Nézz körül régi paraszti portákon. Az öregek mindig szárítottak nyélnek valót a padláson gyertyánból. Biztosra veszem tudták miért.

2015. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!