Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem hibás a fuvolám?

Nem hibás a fuvolám?

Figyelt kérdés

Barátommal vettünk egy fuvolát eBay-ről (Sky flute) és szeretnék rajta megtanulni. Mikor megvettük akkor írta az eladó, hogy a hangszer minimálisan karcos a toknak meg eltörött az egyik csatja (az utóbbi nem lényeges :) ) Szóval elkezdtem rajta gyakorolni, a fújást, a helyes tartást és az abc-s hangokat. Nos már a kezdeteknél nehézségekbe botlottam: ebből a videóból tanulgatok https://www.youtube.com/watch?v=r9oOJyHveDI és nem tudom megfújni az alsó C-t :S mindent pontosa úgy csinálok, ahogy a nő is a videóban, de mikor megfújom, akkor vagy egyáltalán nem akar hangot kiadni (nem én fújom rosszul :) ) vagy csak akkor ha az alsó kis kallantyúról, (vagy mi az :)) elveszem az ujjamat. Nem tudom, kezdek picit aggódni, hogy vajon a fuvola nem hibás-e :/ Mondjuk elég olcsón jutottunk hozzá, ahhoz képest hogy egy fuvola 60.000-től kezdődik :S

Segítsetek kérlek :(

UI.: még nagyon nagyon kezdő vagyok, szóval bocsi, ha valamit rosszul neveztem meg a fuvolán :)



2014. dec. 26. 12:19
 1/6 A kérdező kommentje:

képek a fuvolámról (részletesen)

[link]


[link]


[link]


[link]

2014. dec. 26. 12:27
 2/6 anonim válasza:
Miért nem inkább oboázni tanulsz?
2014. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért tanulnék oboázni?:)
2014. dec. 28. 16:04
 4/6 anonim válasza:

A képeket nem látom, de gondolom egy alsó kategóriás fuvola. A nagy titok az, hogy ha most kezdtél el tanulni, akkor még nem jó a technikád. Nem kéne sorban haladni lentről.

Én mondjuk mindenképpen javasolnék egy tanárt, nyilván főleg zeneiskolát, de ha nem, akkor se videóból, hanem kottából tanulj. Például vedd meg a Fuvola ABC-t. Azt hiszem g-vel kezdi, aztán fel egy oktávot, és csak utána le. Az alsó (egyvonalas) c-hez nagyon szilárd támasz (a hasad alján a szorítás) kell, és fix ansatz (szájtartás), hogy ne forduljon se ki, se be a hangszer.

Kísérletezéssel meg kell találnod azt a pontot, ahol magvasan szól a hang, de nincs túlfújva. Ha valami nem szól jól, ne rögtön a hangszert hibáztasd. Lehet, hogy pl. a négyvonalas d nem szól tisztán egy gagyi hangszeren, de a klasszikus hangterjedelem biztos szól.


Amúgy a fuvolán nincs kallantyú, csak billentyűk: a láb részen (fej-test-láb) stílusosan disz, cisz és c billentyű van (h-lábasokon természetes a h is itt van.)

2015. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom :)
2015. jan. 14. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hibás ,az alsó c nagyon nehezen jön ki :-)
2015. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!