Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a teszveszről futárral...

Ha a teszveszről futárral hozattatok valamit, akkor a futárnak kell fizetni?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, mint mikor rendes netes boltból vásárolok, akkor megrendelem és mikor kihozza, akkor a futárnak kell fizetni a termék+posta költség árát. Azt tudom, hogy egyébként előre utalok az eladónak, majd postára adja, és akkor megérkezik, de vajon akkor is így van, ha futár hozza, vagy akkor lehet a futárnak fizetni?
2010. febr. 3. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"... a futárnak kell fizetni?"


Ja persze. Dehogyis! Neked kell fizetned.

2010. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a haszontalan választ. Viccesnek tartod magad?
2010. febr. 3. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Most mi bajod van? Nem ezt kérdezted?
2010. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az én kérdésem az volt, hogy futár igénybevétele esetén is előre el kell küldenem a lét az eladónak, és utána jön a futár vagy ugyanúgy mint egy normális webshopnál amikor kihozzák a terméket, akkor futárnak adom oda a lét. Ha ezt is szándékosan félreértelmezed, akkor sajnos nem tudok segíteni neked.
2010. febr. 3. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Most már értem. Igen, természetesen a futárnak kell kifizetned. Ne aggódj, nem fog egy termék a kezeid közé kerülni anélkül, hogy ne fizetnél előtte. A futár csak úgy adja át, ha lecsengeted neki a lét. A fizetés mindig megelőzi az átadást, csakúgy mint a postai úton történő vásárlásnál, ahol előbb ki kell utalnod az eladónak, és majd csak azután kapod meg. Semmiképp sem fordítva.
2010. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyobbacska összeg és az eladónak nincs értékelése, viszont megbízhatónak tűnik, de azért választanám a futárt, mert ha meghozza a cuccot és akkor fizetek a futárnak, mégis biztonságosabb, minthogy a vakvilágba elutaljak 40ezert...
2010. febr. 3. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Világos... én is csak így fizetek. Ráadásul így még rendesen szemügyre is veheted amit rendeltél, és ha valami nem stimmel, elállhatsz a vásárlástól. A futár meg visszaviszi.
2010. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Futárosan nem vettem még semmit, azért nem tudtam, hogy akkor úgy hogy megy. Eddig nem is volt bajom senkivel, mondjuk nem is ekkora összegekért vásároltam. Így viszont le merem ütni, hiába nincs még egy értékelése sem, mert csak nem kamu, ha meg az, max nem fizetem ki és visszaviszik, nem vesztek semmit. Remek! Köszönöm!
2010. febr. 3. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!