Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet, hogy anime otaku...

Lehet, hogy anime otaku vagyok/leszek?

Figyelt kérdés
5 napja nézek animéket, de mást nem csinálok, még enni is alig eszek és kicsit depis is vagyok, csak a szobámban ülök és nézem őket epizódról-epizódra, bár eddig csak 2 teljes (vagyis minden részét láttam) animét néztem (Sora No Otoshimono, DearS), de nemtudok mit kezdeni az érzéseimmel... Ha tudtok valahogy segítsetek.

2014. dec. 28. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

egyáltalán nem biztos hogy az leszel. az otakuk csak az animéknek élnek. tele van plakátolva a szobájuk, minden vackot megvesznek amin a kedvenc animéjuk képe van, figurákat stb. szóval ilyen.. nem találok jobb szót: mániákosok.


egyébként lehet hogy lecsillapodik az érdeklődésed idővel. (ezt mondjuk nem tudhatom). a lényeg az hogy ha nem zárod ki teljesen a külvilágot és merülsz véglegesen az animékbe akkor nem leszel otaku. én így gondolom, aztán lehet hogy másnak más lesz a véleménye.

2014. dec. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2014. dec. 28. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Akkor vagy otaku, ha válogatás nélküli mennyiségi fogyasztóvá válsz, elkezd érdekelni a mögötte és benne lévő mítosz, és azt hiszed hogy ez fejezi ki az énedet.

Én eléggé viszolygok ettől a kultúrától, mert rengeteg ember közülük felszínes, meggyalázza az életét és az ipart a mértéktelen fogyasztással, és sokuk azt hiszi, ez őket kiemeli a tömegből és ezért életérzésként/életvitelként kezdenek rá tekinteni.


Én is vagyok így, hogy filmeket/sorozatot/animét/rajzfilmet elkezdek nézni, beszippant a világa, aztán egyszer csak vége szakad és akkor az egy hirtelen, mélyebb érzelmi ugrás - mintha kiszakadna belőled egy rész.

Szerintem nem érdemes ezt folytatni. Vagy nézzél rendszeresen legfeljebb 1-2 órás etapokat, vagy tartsál havonta 1-2 pár órás maratont. Ha valaki falja a sok marhaságot, az olyan mint a könnyű drog. Azt hiszed majd ettől kitárul előtted a világ, de közben csak egyre fásulsz, egyre jobban beszűkül az életed.

2014. dec. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En estenkent megszoktam nezni 5-6 reszt is 1 animebol.. most jarok kb 30-40 animenel, de meg igy sem nevezem magam otakunak...

Eljarok bulizni, sportolni is neha.. attol hogy szereted nezni az animeket es sokat is nezed es bele is eled magad, attol szerintem meg nem leszel otaku.

De azert neha tarts 1 kis szunetet szerintem is :D en kb 2 es fel eve kezdtem el animezni.. es ez ido alatt is csak 30-40-et lattam, szerintem ez annyira nem sok :D En is tartottam neha kozte par hetes szunetet..

2014. dec. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Mi lesz itt később, ha elkezdesz normális animéket is nézni? :D

Amiket írtál azok spec nem is tartoznak az érdekesebb, jobb animék közé...

2014. dec. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele amikor elkezdtem animézni. Engem a Death Note, Mirai Nikki, Attack on Titan szippantott be kb. 1 hét alatt kivégeztem őket. Aztán kis szünet és ha van időm mindig nézek valami hasonlót.

Nálam ez titkolt hobbi, nem vagyok egy kocka srác, bulizok majdnem minden hétvégén, sportolok és tanulok.

Van valami oka kedves kérdező, hogy így hirtelen "bezárkóztál"?

Nem, nem vagy otuka, de nem is mormális, hiszen nem is eszel normálisan és ezzel az egészséged kockáztatod!

Ha gondolod írhatsz privátot ;)

2014. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. A többit pedig az utolsó válaszolónak privátba írom :)
2014. dec. 29. 10:53
 8/8 anonim válasza:
Hmm kíváncsi lennék mi történt végül. Vajon a kérdező "megmenekült" az egyedüllét világából, és újra kimerészkedett a külvilágba, és azóta normálisan él? Vagy folytatta bezárkózottságát és hikikomorivá vált?
2015. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!