Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jó az olyan karóra,...

Miért jó az olyan karóra, amelyik analóg és digitális is egyben?

Figyelt kérdés
Szerintetek kiknek készülhetnek az ilyen órák?Aki nem tudja eldönteni,hogy analógot vagy digitálisat vegyen?

2014. dec. 31. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, én nem igazán találkoztam még vele, de az én logikám szerint azért lehet jó, mert a digitális világít este, az analóg pedig jól néz ki nappal. Vagy lehet, hogy egyeseknek tényleg tetszik ez a kombináció, nekem eléggé baromságnak tűnik.
2015. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A digitális kijelzőn általában plusz infókat is meg lehet jeleníteni (nap, hónap, dátum), egyszerűen és olcsón, míg ha ugyanezt egy mechanikus órától várja el az ember, akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni.

Plusz ezeknek az óráknak általában van több funkciója is (stopper, világidő, esetleg telefonszám-memória :), ébresztés, visszaszámláló), amiket a kis kijelző segítségével könnyen, és megint csak olcsón be lehet állítani.

2015. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A digitális számokkal kiírt idő sokaknak könnyebben leolvasható, pontosabb, és több funkció lehetséges,de a közizlésben a mutatós óra a komolyabb, szóval az analóg. Így akik praktikust és egyben divatost is szeretnének azoknak jó választás.
2015. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt jól néz ki, másrészt nekem nehézséget okoz az analóg óra leolvasása, de szeretném megtanulni, ebben segítséget nyújt a hibrid analóg-digitális órám. : )
2015. márc. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
8 évesen volt utoljára digitális órám.
2015. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az én Casio-mon van digitális és analóg. Külön tudom állítani a digitálison jelzett idő, és az analógon jelzettet. Mivel sokat utazok külföldre, az analóg mutatja a magyar időt, a digitális részen pedig gombnyomásra beállítom az országkódok alapján az ottani időt. Én ezért vettem ilyen órát, hogy ne kelljen mindig tekergetni ide-oda.
2015. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Én is vettem egy anadigi Casio-t még pár éve, mert megtetszett ez a stílus, és valóban hasznos lehet. Gondolom embere válogatja, de nekem például az analóg és a digitális kijelzés különböző helyzetekben hasznos, pl. ha megkérdezik, hogy mennyi az idő, nekem sokkal egyszerűbb gyorsan leolvasni pár számot, és bemondani, hogy "tíz negyvenhárom", mint rápillantani az analógra, mert az azért mindig tovább tart, amíg eljutok oda, hogy "háromnegyed tizenegy lesz két perc múlva", és egyébként szerintem ez a kérdezőnek is lassabban esik le, főleg, hogy az emberek nagy része már inkább a digitális kijelzésű órákhoz szokott (pl. telefonon vagy számítógépen). Ha pl. járműre várok, akkor is egyszerűbb a digitális percet nézni, az én órámon ráadásul analóg és digitális másodperc is van, és akkor is mindig a digitálisat néztem, valahogy sokkal pontosabb érzetet kelt, vagy ha például futok a hévhez, akkor is sokkal könnyebb a nagy számokat nézni, mint a rázkódó, mozgó órán a mutatók pontos helyzetét kisilabizálni.

Viszont az analóg kijelzés sokkal jobban szemlélteti szerintem, hogy a nap melyik részén jár az ember, ha pl. nem a karomon van, vagy éppen csak úgy nagyjából akarom tudni, hogy hogy állok idővel, sokkal szemléletesebb a mutatók körbejárása, mert akkor látni, hogy még nagyon messze van a nagymutató innen vagy onnan. Ebben az esetben egyszerűbb felfogni az analóg kijelzést.

És igen, ebben az órában az nagyon jó, hogy miközben te lépteted a különböző funkciókat (stopper, ébesztő, stb.), a mutatókat attól még ugyanúgy látod, és tudod, hogy mennyi az idő. Pl. ha kimegyek futni reggel, és mérni akarom a szintidőmet, de közben jó lenne tudni azt is gombnyomkodás nélkül, hogy mennyi az idő, csak rápillantok a mutatókra, és látom, hogy még egy bő órám van, ennél nem is kell részletesebben. Szóval szerintem hasznos és ötletes találmány az ilyesfajta óra.

2015. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!