Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam fent az alkohol...

Hogyan tartsam fent az alkohol hatását egy nap?

Figyelt kérdés

A minap döbbentem rá arra, hogy létezik egy úgymond részeg és józan közötti állapot, amely a legideálisabb arra, hogy keményen tudjak dolgozni.


Az alkoholnak több hatása is van. Sok helyen írják, hogy egy bizonyos mennyiség napi fogyasztása egészséges. A másik jó oldala az, amikor blokkolja az érzelmeket. Nem érzel fájdalmat, de még nem vagy abban az állapotban, hogy négykézláb mászol. Ez az az állapot, amelyben munkaképes vagy, de nem részeg. Magyarul egy kicsit húzza a fejed az alkohol.


Hogyan tartható fent ez az állapot egy egész napra? Minden bizonnyal a mértékletesség a fontos, de van valami speciális módszer arra, hogy ne érezd a stresszt, de még részeg se legyél?



2015. jan. 1. 04:27
 1/6 Phoney ***** válasza:
63%

Nincs semmi különleges trükkje, egyszerűen tapasztalat kérdése. Napi szinten viszont nem működik a dolog, mivel a folyamatos ittassághoz gyorsan alkalmazkodik az idegrendszer, és egyre nagyobb véralkoholszint kell majd, hogy ugyanazt az állapotot elérd. Hónapok kérdése, és egy üveg bor (vagy kétdeci tömény) kell majd indító adagnak, aminek utána még a kétszeresét kell rácsorgatni napközben a szinten tartáshoz. Ilyenkor ráadásul már abbahagyni sem tudod, mert akkor 2-3 napon belül rohamaid lesznek.


Persze régen valóban évszázadokon át így (vagy majdnem így) dolgozott az emberek egy jó része, de ez azzal járt, hogy krónikus alkoholisták voltak.


Az egészségügyileg biztonságos mennyiség egyébként felnőtt férfinak kb. 1,5 ital naponta, ez eleve kevés ahhoz, amit te akarsz.

2015. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod!


Alkoholista nem akarok lenni, de a narkó sem játék.


A sport mennyire segít tűrni a fájdalmat? Nem vagyok edzett alkatú, de nyáron maratonozni szoktam és olykor úgy érzem sokkal többre vagyok képes. Talán az is menne, hogy rendszeres edzésprogramot szervezzek magamnak.

2015. jan. 1. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es válaszának első részével egyet lehet érteni, de hogy régen alkoholisták lettek volna az emberek, az erős túlzás.

Ami a fájdalomküszöm emelését illeti, azt leginkább dresszírozással lehet megtenni. De korrekt válaszhoz tudni kellene, hogy konkrétan milyen fájdalom elviselésére készülsz?

2015. jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Testi-lelki. Azért gondoltam a sportra, mert ugye egy sportoló vérkeringése is más, mint az átlag emberé. Az utóbbi miatt az agy is kiegyensúlyozottabban működik = ép testben ép lélek. Az eufórikus hatást azonban még mindig nem értük el.
2015. jan. 2. 10:35
 5/6 Phoney ***** válasza:

Közhely, hogy ivás helyett sportolj, de tényleg jó tanács. A megfelelő testmozgás kiváló testi közérzetet eredményez, az pedig a lelki teherbírás egyik legfontosabb alapja.


Miquel:

én akárhányszor olvastam konkrétumokat a világháborúkat megelőző alkoholfogyasztásról, mindig olyan állapotokat írtak le, amit ma alkoholizmusnak nevezünk. Széchenyi pl. azzal agitált a katasztrofális töményfogyasztás ellen, hogy igaz, hogy 50 meg 100 évvel korábban is pont ugyanúgy nyakalt a paraszt, de a borral nem tette tönkre magát úgy, mint a (berúgás szempontjából „praktikusabb”) töménnyel. Nyilván nem volt folyamatosan alkoholista egész Európa a történelem során, de alapvetően normálisnak számított egész nap „alkohollal üzemelni”. Ezért is lett mindenhol katasztrófa abból, amikor országos szinten divatba jött az égetett szesz, mert azzal végképp nem tudtak mértéket tartani. Persze az érettségi törianyagban érthető módon nincs benne, hogy a századfordulón még sok országnak az égetett szesztől kezelhetetlenné vált össznépi alkoholizmus volt a legnagyobb problémája. [link]

2015. jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Phoney, meghajlok érveid előtt. És köszönöm az információt. Középkori történelmi (életrajzi) regényeken dolgozom, és bevallom, erről semmit sem tudtam. Köszi!
2015. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!