Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lány vagyok és szeretnék...

Lány vagyok és szeretnék mentősként dolgozni tudom hogy mentőápoló és sofőr nem lehetek mert emelni kell meg stb. de mentőorvos és mentő tiszt lehetek. Mennyi idő a képzés?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A mentőtiszti 4 év, és utána már dolgozhatsz is. A mentőorvosnak előbb el kell végezni az orvosit, ami alapból 6 év, és szerintem utána még van valami tanfolyam, hogy a sürgősségi betegellátásra specializálódjon. Az utóbbiban nem vagyok biztos, csak a minimum 6 évben, viszont a mentőtiszti tuti. Egyébként ha orvosira mész, az 5. félévtől lehet mentősnek tanulni.
2015. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és a mentőtiszt az érettségi után négy év?
2015. jan. 2. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:
igen
2015. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mentőtiszt képzés 8 félév - 4 év. Mentőorvos /oxyológus/ képzés 12 + 6 félév - 9 év.

Mentőtiszt főiskolai képzés, mentőorvos egyetemi képzés. Mentőorvos 6 év általános orvos után 3 év oxyológus szakorvos képzés után lehetsz. 10. félévtől mentőzhetsz ROKO-n, orvos mellett triage-olni.

Mentőtiszt ESET kocsiban tevékenykedik, ő ott a legmagasabb kompetenciájú személy, illetve mentőhelikopteren, ahol az ellátás szempontjából triage-ol. Mentőorvos ROKO-n, avagy ROhamKOcsin a legmagasabb kompetenciájú személy, illetve mentőhelikopteren is a legmagasabb kompetenciájú. Remélem tudtam segíteni! Mentőhelikopterre előbb 5 év szakmai tapasztalat szükséges szárazföldi mentésben + vizsgák tömkelege, hogy légi úton tudj dolgozni!

2015. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!