Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » EGRI CSILLAGOK. Egyszer...

EGRI CSILLAGOK. Egyszer elolvastam, de van pár kérdés amire nem tudom:1. Milyen mesterségbeli tudás került hozzánk a töröktől? 2. Mire gondol az aki ma aszt mondja:"ő itt a főmufti? " 3. Mit énekel az öt olasz énekes Veli bégnek a jedikulában?

Figyelt kérdés
4. Mit énekel a sok dolgos asszony az egri várban az eskü napján? 5. Mit énekel Cecey Éva a saját menyegzőjén? 6. Mit énekel a perzsa hívők serege Konstantinápolyban? 7. Mit énekel a müzzin a Boldogasszony-templom tornyából? 8. Szerintetek miért jó, ha egy történelmi témájú könyv hosszabb időszakot mutat be? 9. Milyen szerepe lesz a kardnak Gergő életében? 10. Milyen jóslatot kap a cigány asszonytól Dobó? 11. Milyen jóslatot kap a cigány asszonytól Gergő? 12. Hogyan kapcsolódik a jóslat Gergő sorsához? 13. Mire, kire utal a jövőjében a fehér galamb? 14. Milyen szerepe, feladata volt Török Bálint udvarában Gergőnek? 15. Mi mindent tanult meg Gergő Bálint udvarában? Kitől? 16. Mit jelen az hogy: szintakszis? 17. Ki az az öt magyar aki kiszabadítja Török Bálintot? 18. Miben különbözik az ötödik a társaitól? 19. Ki a hatodik magyar? 20. Hová mennek, hány napig tart az út? 21. Mit jelent a talizmán szó? 22. Mi az amulett? 23. Kik voltak a dervisek? 24. Milyen hadieszközei, újításai voltak Bornemisszának? 25. Írjátok le az ostrom 38 napját 8-10 mondatban!
2015. jan. 4. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos hogy elolvastad?
2015. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha. Tényleg, csak már nyáron olvastam és nekünk irodalomból nem olvasónaplót kell készíteni, hanem a munkafüzetbe válaszolni kell ezekre a kérdésekre. Eléggé nehéz és még a neten se találok jó pár kérdésre választ.
2015. jan. 4. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:

úgy tűnik nem igazán maradt meg, pedig nagyon jó könyv. ha nincs meg a könyv kéznél, mek.oszk.hu-n fenn van online.

[link]


itt van egy olvasónapló, 5 részre szedi a könyvet, így nagyjából tudni fogod melyik rész miről szól.

[link]

a válaszokat én sem tudom mindre pontosan, de egy órás munkával kikeresgélheted a könyvből, ha tudod hol keresd. Nem tudom mikorra kell megcsinálnod, de egy pár óra alatt ki tudod keresgélni.


Melyik kérdést hol keresd: (én nem keresem meg helyetted, nem hosszúak a részek, csak a saját emlékeim alapján próbálom betenni őket)

1.rész: 10, 11, 12,

2.rész: 7, 14, 15,

3.rész: 5, 17 (de le van írva az összefoglalóban is), 18, 19, 20 , 6, 3

4.rész: 4,

5.rész: 24


9.kérdés:a kis gyerekkardot még a történet elején Gergő kap Dobótól ajándékba. Megőrzi, és kisfia Jancsika megörökli tőle ezt. Amikor Jumurdzsák elrabolja Jancsikát, és Egerbe viszi, ezt a kis kardot dobja be a várba, hogy bizonyítsa, Gergely fia nála van, s érte akarja kicserélni a gyűrűjét.

13.kérdés: sztem Évára

16.kérdés: mondattan

21. kérdés: szerencsét hozó tárgy, mely megvédi a tulajdonosát minden bajtól.

22.kérdés: Mágikus erejű tárgy, ami a tulajdonosát megvédi minden rossztól.

25. kérdés: összefoglaló alapján menni fog (a 4-5 részben van az ostrom)

2015. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

nekem is ilyen munkafüzetem van

szerintem már fölösleges választ írnom rá

már régen írtad

2016. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Köszi nekem sokat segített :N
2017. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen nekem is segített :)
2022. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!