Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vegyészmérnökit vagy Gépészmér...

Vegyészmérnökit vagy Gépészmérnökit egyszerűbb elvégezni a BME-n?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyiket válasszam.Matekot és kémiát is szeretem.

2015. jan. 4. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyszerű egyik sem lesz, pláne a BME-n, de amelyik terület érdekel, azt el fogod tudni végezni, míg egy olyat, ami nem érdekel és még nehéz is, kínszenvedés lenne.

Fizikát mennyire szereted? Gépészmérnökin van rengeteg mechanika, hőtan, némi elektrotechnika, stb. Még ami jelentős eltérés a kettő között, az a műszaki rajz. Gépészen elég sok van, vegyészen kevés.


Érdemes kicsit komolyan belenézni, hogy mit tanulnak azokon a szakokon, amiket esélyesnek látsz, milyen tárgyaik vannak, azokon belül milyen témákat érintenek, stb, és ezek alapján eldönteni, hogy tényleg érdekel-e. Esetleg érdemes érdeklődni felsőbb éveseknél a tapasztalatokról (én gépészmérnökin vagyok, lassan végzek, így arra van rálátásom, vegyészre nem nagyon, úgyhogy ha egyéb kérdéseid vannak a gépésszel kapcsolatban, írj nyugodtan).

2015. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!