Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a "paraszthajszál"?

JerrySoul kérdése:

Mit jelent a "paraszthajszál"?

Figyelt kérdés

Régen a családban mondták ezt a vastagabb hajszálainkra, és ez nekem rendben is volt. Paraszthajszál = vastag hajszál.


De nemrég mondtam valakinek, és megsértődött, h leparasztoztam ezzel. Moat akkor én vagyok a faluai bunkó, vagy csak ő nincs tisztában a jelentésével?


Ki ismeri, hogyan ezt a szót?



#haj #jelentés #bunkóság #falusi #kifejezés #hajazál #fálreértés
2015. jan. 7. 00:58
 1/3 2xSü ***** válasza:
100%

Én kizárólag abban a kifejezésben találkoztam vele, hogy „egy paraszthajszál választ el”, „egy paraszthajszálon múlt”. Nem ismerem a szó etimológiáját, hogy mit is jelent pontosan a paraszthajszál, hogy a vastagsága, vékonysága, ritkasága, vagy éppen a jelentéktelensége miatt kapta az a bizonyos hajszál ezt a jelzőt. Konkrét hajszálra vonatkozóan még soha nem hallottam senkitől ezt a kifejezést.


Persze ez nem jelenti azt, hogy más tájegységen, más családokban ne lenne ilyen jelentése.


Valószínű pont azért nem használják ezt a kifejezést konkrétan hajszálra, mert ugyanabba futnak bele, mint te, hogy kvázi leparasztozod annak a hajszálnak a tulajdonosát.


De igen, létezik ez a kifejezés. Nem biztos, hogy jól használtad, de nem is ez a lényeg, hanem a szándék. Ha nem akartad megsérteni az illetőt, akkor egyszerűen elnézést kell kérni, elmondani, hogy neked mit jelent ez a szó, mit értettél alatta és kész. Ha olyan az illető, akkor elfogadja a bocsánatkérést. Ha nem ismeri a „paraszthajszál” szót, akkor mutatni kell neki egy Google-t. Ha nem fogadja el a bocsánatkérést, akkor sem nagyon kell vele foglalkozni, mert más konfliktust sem fog jobban kezelni, akkor inkább érdemes elkerülni a társaságát.

2015. jan. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Még soha nem hallottam hajra vonatkoztatni. De semmi sértő sincs benne.

Akkor mondják, ha valaminek az eléréséhez, befejezéséhez csak nagyon kicsi idő, pénz stb. hiányzik.

Pl. egy paraszthajszálon múlott, hogy nem ütött el az autó.

2015. jan. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Nem vastagság, hanem hosszúság.

A paraszthajszál hosszú, és egy olyan mondás van, hogy ennyin múlt valami, ennyi hosszúság kellett hozzá.

2015. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!