Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha szíven/szívkörnyéken...

Ha szíven/szívkörnyéken szúrnak valakit egy Isten háta mögötti erdőben mik a túlélési esélyei?

Figyelt kérdés

Nincs nála telefon.

Senki nem fogja ott keresni, mert a lakhelyétől távol van.

A szúrás a szívre irányul, de nem biztos, hogy talál.



2015. jan. 7. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szerintem nem sok, nem vagyok orvos, de mondjuk egy segélykiáltást meghallhat egy közelben járó vadász vagy kiránduló is. Ha "elég jó" a seb, akkor hamar elvérzik az ember. Ha el tud botorkálni valami útig, akkor nagyobb esélye van életben maradni.
2015. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

- kevés

- nem feltétlenül kell a szívet eltalálni, elég, ha mellette az eret vágja el

- ha még az eret is megússza, akkor a tüdőnek lesz kaputt


szóval qrva nagy mázli kell hozzá, hogy órákig túlélje a dolgot, és aztán meg is lehessen menteni

2015. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ja, és a kést ne húzza ki!


(fiatalabbaknak egy Rejtő klasszikusból:

"- Uram! A késemért jöttem!


- Hol hagyta?


- Valami matrózban.


- Milyen kés volt?


- Acél. Keskeny penge, kissé hajlott. Nem látta?


- Várjunk... Csak lassan, kérem... Milyen volt a nyele?


- Kagyló.


- Hány részből?


- Egy darabból készült.


- Akkor nincs baj. Megvan a kés!


- Hol?


- A hátamban.


- Köszönöm...


- Kérem... A csapos mesélte, hogy milyen szép kés van bennem. Egy darab húszcentis kagylóritkaság.


- Forduljon meg, kérem, hogy kivegyem...


- Kitartás! A kocsmáros azt mondta, hogy amíg nem hoz orvost, hagyjam bent a kést, mert különben elvérzek. A kocsmáros ért ehhez, mert itt már öltek orvost is. Régi étterem.


- De én sietek, kérem! És mit tudja az ember, hogy mikor jön az orvos? Kés nélkül mégsem mehetek éjjel haza.


- Az orvos itt lakik a közelben, és a kocsmáros triciklin ment érte. Ha szurkált uram, hát viselje a következményeket.


- Hohó! Azért, mert magába szúrnak egy kést, még nincs joga hozzá, hogy megtartsa. Ez önbíráskodás! Hála Istennek, van még jog a világon.


- Nem is jogra hivatkoztam, hanem orvostudományra. A kocsmáros szerint az a recept, hogy bent maradjon a kés. Orvosi rendelet!


- Az orvos rendelkezzék a saját holmijával, a kés az én műszerem!


- Hm... nehéz ügy...


- Tudja mit? Nekem is van szívem, segítek a bajon. Kiveszem magából a késemet, és beteszek helyette egy másikat. Az is megteszi, amíg a mentő jön.


- Jól van. Csak ne legyen kisebb a kés, hogy jól elzárja a sebet, mert az egészség mindennél fontosabb, és recept az recept, hiába...


- Nyugodt lehet. Egy nagy konyhakést nyomok be helyette.


- Akkor rendben van.


- Forduljon... meg... hopp!... Így...


- Most nyomja bele a másikat!... Gyorsan!


- Ez itt a polcon épp jó lesz, habár csak fanyelű. ... "

2015. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
0.0
2015. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
0%
2015. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
de ha pl. egy csontot talál el a kés és nem megy át rajta, akkor nagyok a túlélési esélyei
2015. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!