Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Láttam egy filmet arról hogy...

Kocka1111 kérdése:

Láttam egy filmet arról hogy volt Jézus története, és az jött le, hogy istennek csak akkor lehetsz jó ha mindenben vallásos vagy, szegény, és ha szenvedsz. én vok hülye vagy ez így is van?

Figyelt kérdés
nem akarok senkit ezzel megsérteni

2014. dec. 8. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
sz^r egy film lehetett, vagy nem értetted meg. Nincs így.
2014. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Isten, és a vallás két különböző dolog.

Isten soha nem akarta azt, hogy szenvedj, és szegénységbe élj. Ez az egyházak találták ki, hiszen a népet írányítani kell, ez egy nagyon jó formája, hogy belemerülj a problémákba, és meg se próbáljál kijönni belőlle. A hatalom itt is elveszik az ember fejét, még akkor is , ha pap.

Egy régi történet középkorban...

A pap kövér, dúl a jólétben. A nép között szegénység tombol, már annyira, hogy éhenhalnak az emberek.

Az egyik anyuka beviszi a paphoz a gyerekét, hogy legalább őt etesse meg, ő nem számít éhenhal csak a gyerek éljen.

Mire felháborodva a következőket mondja.

A te hibád asszony. bűnben születtél, és bünben fogsz meghalni. A te hibád, mert az eredendő bűn Ádám, és Éva...

Az asszony szó nélkül elmegy.

Ez lenne Isten tanítása?

NEM!!!!

Az éhezőknek adj enni, ha két ruhád van, akkor az egyiket add oda...

Szóval segítsünk az ember társainknak.

De a mai modern világ is azt mondja, ha szegény vagy , ha szenvedsz, a te hibád. Hiszen rosszul gondolkozol, a mostani életünk a régebbi én gondolkosásának következménye. ( Talán hallottál e modern ezoterikus ..)

Mindent megtesznek, hogy az ember ne tudjon felmelkedni, úgy hogy megtartsa Istenhitét.

Isten hibáztatják, Istent okolják, de a törvényeket emberek hozzák, mivel neked türni kell ez Isten akarata amit nem lehet megkérdőjelezni. Érzed az ellent mondást?

2014. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Én tudok egy egyszerűbb választ: Isten nincs, az egész keresztény vallás (meg az összes többi) csak mese. Így van.
2014. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kössönyjuk,Emese3, ez valóban egyszerű megoldás a problémákra.
2014. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem Isten hozza a szegénységet, a szenvedést, hanem az emberek a politikusok.... Mindet Istenre fogják, hogy ne higyünk benne, csak a politikus hozhat megoldást mindenre. Persze, mert ők hozzák a törvényeket. Ki határozza meg mennyi a létminimum? Ki határozza meg a gazasági politikát? Ki határozz a meg, hogy mennyi kamatot kell fizetni? Ki határozza meg, mennyi a munkaidő? Ki határozza meg mennyi az élelmiszer ára? Ki határozza meg, hogy a rezsi mennyibe kerül?
2014. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs így. Isten semmit nem akar tőled elvenni. Ő adni akar, ha el tudod fogadni.
2014. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 meeko2422 válasza:

Manapság nagyon támadott az,aki hisz Istenben és óó még mennyire akkor,ha netalántán a "keresztény" elvek szerint.Főleg,ha "keresztény katolikus".

Tény,hogy az "Egyház" volt és még mindig is megmaradt mindenfélének.Vezetőinek többsége hajszolta a hatalmat,megpróbálta terelgetni az írástudatlan,agymosott,buta népet a saját javára.

Szerintem (és ez csak saját vélemény,senki ne vegye sértésnek!) azok az emberek,akik bírálják az Egyházat,úgy ahogy van,tanításaival együtt,egyoldalú,naív és gyerekes viselkedéssel bírnak.

Tény,hogy Jézus élt.Tény,hogy voltak tanítványai.Ha kitalált személyről beszélnénk,nem forogna körülötte minden vallás.A legöregebb vallás a zsidóság.A Tóra Jézusban teljesedett be.Tanításaiból kiindulva jött létre azon hívők közössége,akik hittek Benne,mint megváltójukban.A kezdetek kezdetén a hitük még tiszta volt és erős.

Aztán ugye a kereszténység terjedt Európa-,világszerte.Annyira befolyásolta az embereket,hogy a világ vezetői rájöttek,fel kell venniük ezt a hitet,mert nagyban befolyásolja az embereket.Abban a korban a nép tudatlan volt.Nem tudott írni,nem olvasott könyveket,csak a parasztmunkához értett.Az ilyen ember könnyen befolyásolható.Ezt vették észre a világ vezetői.

Most pedig vizsgáljuk csak meg,mióta "romlott meg" lett "mocskos,hataloműző" az Egyház?Mióta kezdhetünk rá szintkolózni? Ha alaposan átnézzük a történelmi írásokat,rájövünk,hogy azóta,amikor a "világiak" beleszóltak.Amikor már a királyok választották a pápát,amikor ők hirdették,mit és hogy tegyen a nép annak érdekében,hogy "elnyerje az örök élet jutalmát" anélkül,hogy tanította volna a Bibliát.Nekik nem volt szent semmi.

Nem fordították le latinról egy nyelvre sem egészen a reformációig a Szentírást.Addig a néppel a nagyok azt tettek,amit akartak,azt meséltek be nekik,amit akartak,mert ott már nem élt a nép között húsvér formájában sem Jézus,sem a tanítványai,hogy rendet tegyenek.

Ennek alapján elmondható,hogy a világ miatt lett "mocskos az Egyház".Az emberi kapzsiság,hatalomvágy és pénzéhesség miatt.Ezt fontos felfogni,megemészteni és magunkévá tenni.Át kell látni a dolgokon,nemcsak újra naívan -mint anno a középkorban a hívő nép- elhinni az első leszűrt információt a kapott ismeretekből.

Sajnálatos módon a keresztény Eghyázban ugye világiak vették át a hatalmat és a reformáció kellett ahhoz,hogy az emberek észrevegyék magukat.Sajnos szakadás jött létre,nem is egyszer,ami kellett.Ez volt az egyetlen mód,annak érdekében,hogy tereljük egymást jó útra.

Az egész eddigi mondandómnak az lenne a lényege tehát,hogy el kell különítenünk az Egyház bűneit és hatalomvágy vezérelte tanításait Jézus tanításait való hirdetésétől.Ennek okáért vegyük elő a Bibliát,alapozzuk meg hitünket rajta.Az legyen az útmutatónk.Az Egyháztól pedig ne szakadjunk el,bármilyen bűnös is volt és az máig is,mert közösségre szükség van.Jézus fontosnak tartotta,hogy közösségben éljünk.Próbáljunk kicsit felülkerekedni a gátakon,amelyek a történelem során emeltettek a kereszténységen belül és imádkozzunk Istenhez,hogy "legyen 1 nyáj és 1 pásztor".


Most pedig megpróbálok válaszolni a kérdésedre,kedves kérdező.

A kérdésed megválaszolásához ne az Egyház tanításait vegyük.Az Egyház csak egy csónak,amely arra hivatott,hogy segítsen Jézushoz minden embert.Legyen a szeretet forrásává a szomjazó világban.Ugye ez szinte lehetetlen,mert mind emberek vagyunk.... na,megint eltértem.Szóval ott tartottam,hogy vegyük alapul a Bibliát.Jézus nem mondott soha ilyet.

Isten mindenkit feltétel nélkül szeret.Az Ő szeretete ebben más a miénktől.Hogy nincs határa,nincs nála olyan,hogy "Szeretni foglak,ha.... vallásos leszel,jó leszel,megteszed ezt,megteszed amazt"

Mindenkit ugyanolyan erős szeretettel szeret akkor is,ha te elfordulsz Tőle,te Őt nem szereted viszont,stb.

"Istennek jó lenni" és "bejutni az örök dicsőségbe" 2 különböző dolog.

Isten mindig szeret,neki úgy vagy jó,ahogy vagy.Szeretné,hogy bejuss a Mennybe,ezért törekszik hatni az életedre emberek,események által.

Tény,hogy szenvedéskor nagy tűrésre kell szert tenni és olyankor az ember könnyebben megtalálja az utat Isten felé.

A szegénynek könnyebb Jézust követni,mint a gazdagnak.

„Fiaim, milyen nehéz bejutni a gazdagoknak az Isten országába! Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.”

Azok még jobban csodálkoztak, és kérdezgették egymást: „Hát akkor ki üdvözülhet?” Jézus rájuk nézett, és folytatta: „Embernek lehetetlen ez, de Istennek nem. Mert Istennek minden lehetséges.”

Ezt nem az Egyház mondja,hanem Jézus.A Szentírás szavai.

E szerint világos,hogy mi nem a saját erőnkből üdvözülhetünk,hanem csakis Jézus által.

Az ember ne ítéljen,mert ítéltetik.Nekünk szeretnünk kell egymást.Minden hibánkkal együtt.Az ítélkezést hagyjuk Istenre.


Kicsit összekuszált a gondolatmenetem,ne haragudjatok :D .. de remélem kielégítettem a kérdésedet,amellett,hogy reagáltam az előttem szólók válaszaira is :D


Szép napot :D

2015. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

érdekeseket írsz előző, köszönet

(egy kis kiigazítás, a "legöregebb vallásról": az öt világvallást érdemes egyszer áttanulmányozni, erre nagyon jó könyv: Helmuth Von Glasenapp: Az öt világvallás

[link]

2015. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokféle nézet, és vallás létezik.

Az én nézetem szerint, ez a film az egyház hatalmát sugározta, és nem a hitet.

Nem vallásosnak kell lenni, hanem hívőnek. Nagy a különbség.

A szegénységet is a vallás találta ki, hogy ez jó.

Pedig a bibliában úgy van, hogy Boldogok a LELKI szegények.

Magában a vagyon se nem jó, se nem rossz, de szükséges.

Lelki szegénységről van szó , és nem fizikai , nélkülőzésről.

Vannak olyan filmek, amik totál félremagyyarázza, de ezért még nem szabad a hitet, azaz Istent leírni, csak azért mert valaki így rendezte meg a filmet.

Élő Isten kegyelme legyen veled!

2015. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lelki szegénység mit jelent?

Nem vagy felfuvalkodott, önképű, kivagyiság, öntelt, mások felé nem emeled magad. DE alázatos, jólelkű, segítőkész, szerény, a mai szójárással úgy is lehet mondani, nem veszed fel a kesztyűt, csak azért, hogy egy szócsatába nyerjél....

2015. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!