Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fizikát nem értem és jó...

A fizikát nem értem és jó esne egy kis segítség. Ez a kérdés: egy sólyóm a 2km-es utat 180s alatt tette meg. Mennyi a sebessége?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 14:11
1 2
 1/13 2xSü ***** válasza:
54%
Nyisd ki a könyvet, nézd meg mit jelent a sebesség, és hogy kell kiszámolni. Ennél egyszerűbb feladat nincs, ha ezt nem tudod megcsinálni önállóan, akkor úgyis menthetetlen vagy. Itt maximum a mértékegységek átváltására kell csak figyelni.
2015. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de hiába.soha nem értettem a fizikát és nem is fogom. kérlek segíts
2015. jan. 7. 14:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Mivel a sebesség mértékegysége méter/secundum, így el kell osztani egymással, hogy hány métert tett meg hány másodperc alatt.
2015. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 2xSü ***** válasza:
54%

Segítek: Nyisd ki a tankönyvet és keresd meg a megfelelő részt. Nem fogjuk megcsinálni helyetted a házi feladatodat, de segítünk, ha valamiben elakadsz. Itt nincs min segíteni. Ki kell nyitni a tankönyvet és elolvasni. Ennyi.


Meg sem próbáltad. A válaszom után 9 perccel már jött is a te válaszod.

2015. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szántóvető ***** válasza:
a sebessége egészen pontosan: 2 Km 3 perc alatt.
2015. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
2xSü: te meg ha nem tudsz hasznos választ adni neki vagy nem akarsz neki segíteni akkor ne is szólj hozzá. Ha valaki nem érti, annak el kell magyarázni részletesen te nagyon hülye!! És nem kell helyette megcsinálnod!! Sok ember túl okosnak hiszi magát mint ami valójában.. Nem mindegy hogy hülye okoskodik vagy okos hülyéskedik! :D
2015. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 2xSü ***** válasza:
37%

Szerintem nagyon hasznos válasz, hogy tessék kinyitni a könyvet és tanulni.


Ha valaki valahol elakad a megértés folyamatában, azon tudunk segíteni. Mondjuk ha az a kérdés, hogy miért pont v[0]*t + a/2 * t² az egyenletesen gyorsuló mozgás képlete, az oké. Lehet nem fogta fel órán, lehet nem érti, hogy miért pont az a képlete, ami. Ilyenkor segítek, akár még ábrát is készítek, sőt volt rá példa, hogy animációt is.


De itt nincs mit megérteni. Egyszerűen ki kell nyitni a tankönyvet, és megnézni, hogy mi az a sebesség. Valami olyasmi lesz abban a tankönyvben, hogy a sebesség az a mennyiség, ami kifejezi, hogy egységnyi idő alatt mennyi utat tesz meg a test. Le lesz írva az út fogalma is. Le lesz írva a képlet is, hogy v = s / t, ahol v a sebesség, s az út, t az idő, ami alatt a test az utat megteszi. Az is le lesz írva, hogy a sebesség SI mértékegysége a méter per másodperc, azaz m/s.


Még azt is írtam, hogy egyedül a mértékegységre kell figyelni. De ezt már alsó tagozatban tanítják, jóval a fizika előtt. Azért az elvárható, hogy valaki megoldja, hogy 2 km = 2000 m. Az időt nem is kell átváltani.


Most már leírom a megoldást, mert ha házi feladat volt, akkor már nincs jelentősége. Fogni kell a könyvben leírt képletet, és csak alkalmazni kell. Még át sem kell rendezni.


v = s/t

Tudjuk, hogy s = 2 km = 2000 m.

Tudjuk, hogy t = 180 s


Innen csak be kell helyettesíteni a képletbe.


v = s/t = 2000 m / 180 s = 11,111 m/s


Ennyi. Megnézed a tankönyvben a képletet, és egyszerűen csak behelyettesíted az adatokat. Ezen nincs mit magyarázni.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Az a baj, hogy ez tényleg a legalapabb dolog. Ennél egyszerűbb feladat gyakorlatilag nincs. Ha ez nem megy segítség nélkül, akkor két eset lehetséges:


1. A kérdező értelmi fogyatékos. Ez esetben amúgy sem tud majd továbbhaladni a tanulmányaival. Ez sajnálatos, de semmilyen módon nem segít rajta, hogy ha megoldom helyette a feladatot.


2. A kérdező meg sem próbálta megoldani a feladatot, meg sem próbálta megérteni az óra anyagát. Ha leírom a megoldást, akkor ő átgondolás nélkül bemásolja a füzetébe, és letudta a dolgot. Ilyen módon soha nem tanulja meg az alap dolgokat, és mikor valóban bonyolult feladatok, összefüggések jönnek, egy árva kukkot nem fog érteni az egészből. Ez neki lesz rossz, mert lehet, hogy idén ilyen módon átevickél kettessel, hármassal, de jövőre biztosan meg fog bukni. Sokkal nehezebb több évnyi anyagot újra megtanulni, mint most azt az egy leckét.


Oké, nem oldom meg a leckét helyette, csak beírom azt, ami a tankönyvében benne van. Nem értem, az miért jobb, mintha maga nézné meg a saját tankönyvét. Az még jobb lenne, mert sokkal jobban megmarad, sokkal jobban hozzákötődik a leírt dolog a könyvhöz magához, ahhoz a pillanathoz, mikor kereste, stb… Sokkal jobban rögzül. Ha most én idemásolom ugyanazt, azt is ugyanúgy csak el kell olvasni, értelmezni, mint a könyvet.


Tehát annál jobb tanács nincs, mint hogy nyissa ki a könyvet és olvassa el a leckét, értelmezze a leírtakat, mert ez a legkönnyebb kérdés a fizikában, ha erre nem képes önállóan, akkor semmire nem lesz képes. Lehet, hogy alkalmasint rövidtávon nézve előnyösebb, ha más tesz erőfeszítést helyette, de ne felejtsük el, hogy egy felelésnél, egy dolgozatnál, egy felvételinél nem leszünk ott, hogy segítsünk. Ez a feladat minimális értelemmel, minimális erőfeszítéssel megoldható önállóan.


> Sok ember túl okosnak hiszi magát mint ami valójában.. Nem mindegy hogy hülye okoskodik vagy okos hülyéskedik! :D


Így van. Ha leírod, hogy miért előnyösebb a kérdező szempontjából, ha mást teszek, akkor elfogadom a véleményed. Addig meg az idézet mondás inkább rád érvényes.

2015. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát te nagyon nagyra teszed magad. tudod általában a gyakorikérdésen segítenek egymáson. és még engem fogyatékosozol le amikor itt te vagy a legnagyobb fogyatékos. nem tudsz te semmit hogy miért nem tudom megérteni...szóval inkább ne okoskodj!!
2015. jan. 13. 13:51
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak simán osztani kell: 2000/180=11


Tehát a sebessége 11 megabit/szekundum


Így már érted ?

2015. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 2xSü ***** válasza:
54%

Továbbra is azt mondom, hogy két eset van:


Ha nem próbáltad meg kinyitni a könyvet és megcsinálni a feladatot önállóan, akkor lusta vagy, és meg fogsz bukni. A házi feladatot megírhatja helyetted más, de a dolgozatokat nem. Felelésnél sem tudunk segíteni. A tanár pontosan tudni fogja, hogy ha a táblán nem tudsz megoldani egy olyan feladatot, amit a házi feladatban megcsináltál, akkor úgymond csaltál. Nos ez a te döntésed, a te bajod, viszont akkor nem értem, hogy miért engem szapulsz. Ha te nem teszel magadért erőfeszítéseket, akkor mi miért tegyünk?


Ha viszont kinyitottad a könyvet, megpróbáltad elolvasni a benne leírtakat, meghoztad a megfelelő erőfeszítéseket, akkor valóban van valami problémád, fogyatékod. Ez nem cikizés, nem gúnyolódás, hanem tény. Lehet, hogy diszlexiás vagy, vagy valami hasonló, ezt majd egy szakember eldönti. Viszont ez a későbbiekben is gondot fog jelenteni. Ennél csak nehezebb feladatok, leckék jönnek. Jóval nehezebbek. Ha ezt a feladatot nem tudtad magadtól megcsinálni egy tankönyv segítségével, akkor semmit nem fogsz érteni a fizikából.

2015. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!